Kolbuszowa

Zarzuty m.in. usiłowania kłusownictwa usłyszał wczoraj 60-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Mężczyzna został przyłapany przez policjantów w momencie jak zakładał wnyki. Funkcjonariusze znaleźli u niego jeszcze inne urządzenia służącego do kłusowania. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego kolbuszowskiej jednostki zatrzymali wczoraj 60-letniego mieszkańca powiatu kolbuszowskiego. Funkcjonariusze zauwazyli mężczyznę, gdy zakładał wnyki w zagajniku leśnym na terenie gminy Kolbuszowa. 60-letni mieszakniec powiatu kolbuszowskiego został zatrzymany. Posiadał przy sobie narzędzia służące do zamontowania wnyków. Na terenie jego posesji funkcjonariusze zabezpieczyli jeszcze jeden wnyk oraz żelaza służące do kłusowania zwierzyny.

Wczoraj policjanci przedstawili mu zarzuty usiłowania kłusownictwa oraz  posiadania urządzeń służących do kłusowania. Mężczyzna przyznał się do przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Zgodnie z obowiązujacymi przepisami za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.