Kolbuszowa

Trzy osoby zginęło w wypadku w Weryni w powiecie kolbuszowskim na drodze wojewódzkiej nr 875. Volkswagen transporter zderzył się z ciężarową scanią. Do szpitala trafiło pięć osób rannych w wypadku. Na miejscu pracują policjanci, służby ratownicze i prokurator. Droga jest zablokowana. Funkcjonariusze kierują na objazdy.

Około 9.30 dyżurny kolbuszowskiej komendy został powiadomiony o wypadku w Weryni na drodze wojewódzkiej nr 875 relacji Kolbuszowa - Sokołów Małopolski. W zderzeniu volkswagena transportera z ciężarową skanią zginęło trzech pasażerów volkswagena, a pięć osób zostało rannych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do wypadku doszło na łuku drogi.

Pasażerami volkswagena transportera byli piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska, którzy jechali z Mielca do Wólki Pełkińskiej na mecz z Avią Świdnik. W wypadku zginęło trzech zawodników, a pięciu trafiło do szpitala. Dwie osoby z nich są w stanie ciężkim.

Mecz Avii Świdnik z Wólczanką Wólka Pełkińska został odwołany.

Na miejscu wypadku policjanci zabezpieczają ślady oraz prowadzą czynności, które pomogą w ustaleniu okoliczności zdarzenia. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Droga na tym odcinku jest zablokowana - funkcjonariusze kierują na objazdy.