Mielec

Akcja zbierania odpadów wielkogabarytowych w Mielcu okazała się strzałem w 10! Teraz mielczanie pozbywają się odpadów problemowych.

Z kolei „wielkie gabaryty” w gminach Tuszów i Czermin

Prawie 66 ton odpadów wielkogabarytowych zebrało MPGK w ramach akcji prowadzonej w marcu na terenie Mielca. Mieszkańcy pozbyli się m.in. 3,5 ton opon. Teraz szansę wyrzucenia starych wersalek, szaf, foteli itp. będą mieli mieszkańcy gmin Tuszów Narodowy i Czermin. Z kolei mielczanie mogą się teraz pożegnać się ze swoimi odpadami problemowymi, czyli np. klejami, rozpuszczalnikami, kitem do okien czy farbami. MPGK będzie je odbierać w mobilnym punkcie, który od 4 do 27 kwietnia będzie się przemieszczał po mieście zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie www.mpgk.mielec.pl

Wielkie gabaryty w Mielcu ciągle na tony!

Jak mówi Janusz Podolski, kierownik koordynujący akcję zbierania wielkich odpadów, mielczanie bardzo chętnie oddawali nie tylko opony, których były tony, ale także wersalki i meble. – Akcja za każdym razem cieszy się wielkim powodzeniem i ta tendencja się utrzymuje. To pokazuje, że pomimo tego, iż dwa razy w roku obejmujemy nią cały Mielec, ciągle ta pomoc jest bardzo ceniona przez mieszkańców. Z bloków i domów wciąż wyprowadzają się jedni mieszkańcy, wprowadzają drudzy, do tego dochodzą przemeblowania, więc nasza ekipa nigdy nie odjeżdża z pustym samochodem – nie kryje kierownik. Docenia również świetną współpracę z MZBM i spółdzielniami mieszkaniowymi, które często gromadzą duże odpady oddane przez mieszkańców w jednym miejscu, by MPGK mogło je sprawnie odebrać nawet poza dużymi akcjami.

Pierwsza połowa kwietnia to zbiórka dużych odpadów w Czerminie. W drugiej połowie miesiąca – Tuszów

Mieszkańcy Gminy Czermin od 4 do 6 kwietnia, a GminyTuszów Narodowy od 11 do 15 kwietnia także będą mogli wystawić przed swoją posesję przedmioty wielkogabarytowe. – Wiemy, że zwykle zajmują one dużo miejsca na posesji, ale często z racji rozmiaru i wagi są zbyt kłopotliwe, by zająć się nimi na własną rękę. Ekipa MPGK będzie je zbierać od godz. 7.30 do 19.00 – mówi Marek Bąbała, prezes MPGK. Czego nie zabiorą pracownicy Przedsiębiorstwa? - Odpadów komunalnych, gruzu oraz innych śmieci podlegających selektywnej zbiórce. Duże odpady trzeba wystawić przed posesję do drogi gminnej do 7.30. Przedmioty wystawione po przejechaniu ekipy zbierającej lub pozostawione na terenie posesji (za ogrodzeniem) nie będą zbierane – wyjaśnia Wiesław Ciężadło, dyrektor ds. eksploatacyjno-technicznych.