Sporty Walki

Puchar 2013W dniach 23-24 listopada 2013 odbył się XVI Puchar Polski juniorów i seniorów w Lublińcu.W mistrzostwach wystąpiło blisko 300 zawodników z 36 klubów z całej Polski. Klub Sportowy Oyama Rzeszów reprezentowało 11 zawodników z czego czterech z nich stanęło na podium. 

W sobotę odbyły się dwie konkurencje: lekki kontakt i knockdown. W lekkim kontakcie srebro zdobyła Maja Woźniak, która w finale musiała uznać wyższość przeciwniczki. Na podium stanął również Marcin Musiał zdobywając brąz w kategorii do 40kg. Po kilku ciężkich pojedynkach Jakub Mendrala zajął  czwarte miejsce w kategorii do 50kg. W konkurencji lekkiego kontaktu KS Oyama Rzeszów reprezentowali również: Jakub Depa, Tomasz Słoma i Patryk Jastrzębski. Najmłodsi zawodnicy walczyli fantastycznie, dostarczając licznie zgromadzonej publiczności wielu emocji.

W konkurencji knockdown swoich sił próbował Mateusz Kosturek, który niestety, zajął miejsce tuż za podium.

W niedziele rozgrywały się pojedynki semi-knockdown juniorów i seniorów do 4KYU. Po 3 zaciętych walkach junior starszy do 60kg Patryk Kosturek  stanął na najwyższym stopniu podium i przywiózł do Rzeszowa złoto. Senior – Przemysław Roczek w pięknym stylu wywalczył srebro w kategorii open mężczyzn. W konkurencji semi-knockdown startowała również juniorka Aleksandra Mazur, która w walce o półfinał musiała uznać wyższość przeciwniczki zajmując 5 pozycję. W kategorii open juniorek swoich sił próbowała Natalia Orzech.

Na zakończenie rywalizacji w konkurencji knockdown, rozegrano konkurs łamania desek (tameshiwari).