Turystyka

Wakacje w pełni. Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd za granicę, który zorganizuje na własną rękę. Jedną z kluczowych kwestii jest wybór środka transportu. Decyzja wcale nie jest prosta, ponieważ odpowiedni transport należy dopasować do wymagań komfortu, ceny oraz trasy. Podpowiadamy więc, jaki środek transportu będzie najkorzystniejszy.

Samolot

Podróż samolotem jest zdecydowanie jedną z najszybszych. Jeżeli więc najbardziej zależy Ci na jak najkrótszym czasie spędzonym w podróży – linie lotnicze będą świetnym rozwiązaniem. Tym bardziej, że bilety lotnicze oferowane są w niskich, promocyjnych cenach. Ten środek transportu ma jednak kilka wad. Zakupiony bilet często obejmuje jedynie bagaż podręczny. W przypadku, kiedy wybierasz się na dłuższe wakacje, możesz nie mieć możliwości zabrania ze sobą wszystkich niezbędnych rzeczy. Oczywiście istnieje możliwość dokupienia bagażu, ale cena jest nierzadko dużo wyższa niż sam bilet. Podróż liniami lotniczymi nie jest również polecana osobom cierpiącym na choroby lokomocyjne i ataki paniki. W przypadku takie zdarzenia, ciężko jest odpowiednio zareagować i wybrnąć z sytuacji.

Samochód osobowy

Wybór własnego samochodu to bardzo komfortowe rozwiązanie. Środek transportu zawsze jest pod ręką, a dodatkowo to my decydujemy, kiedy chcemy zrobić przerwę w podróży i odpocząć. Największym minusem jest ograniczenie pasażerów. Jeżeli wybierasz się na wakacje z większą ilością osób, 5-osobowy samochód może was nie pomieścić. Tym bardziej, jeżeli każdy zabierze ze sobą wielką walizkę z rzeczami osobistymi i niezbędnikiem podróżnika. Cena paliwa może zdecydowanie przekraczać cenę biletów autobusowych czy lotniczych.

Podróż busem

Obecnie coraz więcej firm przewozowych proponuje przewóz pasażerów za granicę. Wybór busa jest świetnym rozwiązaniem w przypadku większej grupy osób. Unikniesz również problemu z ograniczeniami bagażowymi, ponieważ busy posiadają dużo przestrzeni na walizki pasażerów. A dodatkowo, są komfortowe i wygodne.

Jeśli chcecie się państwo dowiedzieć czegoś więcej na temat tego, czym są busy do niemiec, holandii, belgii, to zachęcamy do czytania naszych artykułów oraz odwiedzenia naszej strony.