Kraj

Piesze spacery po mieście cieszą się coraz większą popularnością. Z oferty bezpłatnych spacerów po Krakowie, znanych jako free walking tours Krakow, korzystają zarówno turyści, którzy w ciągu mniej więcej dwóch godzin mogą poznać najważniejsze krakowskie zabytki, jak i mieszkańcy Krakowa, którzy interesują się historią swojego miasta. W czasie spacerów przewodnicy miejscy przybliżają Kraków mieszkańcom i turystom, którzy zdecydują się na spacery tematyczne.

Kto powinien wybrać się na spacer po Krakowie

929300 krakow1 34Spacery free tour Krakow są obecne w Krakowie od kilku lat. Grupa pasjonatów, którzy znają miasto, z chęcią oprowadza wszystkich zainteresowanych po Krakowie, zwracając uwagę uczestników spacerów na różne ciekawostki. Przewodnicy free walking tour Krakow są doświadczonymi przewodnikami miejskimi, którzy pokazują swoje ukochane miasto turystom i mieszkańcom. Robią to zwykle po polsku, chociaż przewodnicy z free walking tours Krakow realizują również spacery w językach obcych. Aktualnie w mieście bezpłatne spacery stanowią możliwość bliższego poznania krakowskiego Starego Miasta, żydowskiego Kazimierza oraz miasta z perspektywy murali i dokonań artystycznych. Każdy ze spacerów cieszy się porównywalnym zainteresowaniem - uczestnicy free walking tour Krakow za każdym razem odkrywają na tej samej trasie coś nowego, a i sami przewodnicy zwracają uwagę na różne aspekty historyczne i architektoniczne. Dlatego każdy spacer jest inny, jak różni są uczestnicy spacerów.

dsc01193

Gdzie można dołączyć do spacerów free tour Krakow


W Krakowie spacery zaczynają się w czterech różnych miejscach, przy czym punkt rozpoczynający spacer zależy głównie od trasy spaceru. Free walking tour Krakow obejmujące Stare Miasto czy trasę z najbardziej "fotogenicznymi" zabytkami, które warto uwiecznić podczas spaceru fotograficznego, rozpoczyna się pomiędzy Bramą Św. Floriana a Barbakanem. W okolicy Kościoła Mariackiego rozpoczynają się wieczorne spacery z nutą czarnego humoru i makabry, z kolei na Rynku Głównym przy rzeźbie Eros Bendato, zwanej popularnie Głową na Rynku, gromadzą się uczestnicy wycieczek rowerowych. Przed Starą Synagogą na krakowskim Kazimierzu spotykają się uczestnicy free walking tours Krakow, którzy chcą poznać bliżej Kraków Żydowski oraz wielbiciele street artu. Free tour Krakow organizowane są od maja do października, a uczestnicy spacerów pod okiem profesjonalnego przewodnika mogą korzystać z niektórych spacerów nawet 3 razy dziennie. Aktualny rozkład spacerów jest dostępny na stronie internetowej, publikowany jest również na ulotkach, które rozdają przewodnicy.

schindler

Ofertę spacerów w formule free walking tours Krakow uzupełniają dodatkowo płatne spacery, dostępne dla każdego, kto dokona uprzednio rezerwacji. W ramach płatnych wycieczek uczestnicy mogą zwiedzać Kraków Jana Pawła II, udać się do fabryki Oskara Schindlera czy poznawać Kraków z nieznanej obecnie, komunistycznej strony. Ciekawą formą zwiedzania Krakowa jest Kraków z perspektywy talerza. Uczestnicy tego spaceru udają się w pełną smaków wędrówkę po najciekawszych krakowskich zakątkach kulinarnych.

Źródło: Free walking tours Kraków - goodcracowtours.eu