Inne

Wygląda jak przecięta na pół duża piłka. Jest to przyrząd do treningów, bardzo często wykorzystywany ostatnimi czasy na siłowniach i w klubach fitness. Półkula ma elastyczną powłokę opartą na twardej podstawie. Służy do ćwiczeń balansowania, poprawy równowagi i jest świetnym urozmaiceniem klasycznych zajęć.

Do ćwiczeń można wykorzystać obie strony, gumową do napięcia mięśni nóg, brzucha i pleców. Jeśli odwrócimy ją na drugą stronę wówczas możemy popracować np. nad zwiększeniem siły naszych ramion. Wiele siłowni organizuje specjalne zajęcia fitness, wykonywane wyłącznie na tych piłkach - mogą to być np. brzuszki wykonywane na półokrągłej stronie piłki pozwalającej na odciążenie kręgosłupa i odcinka lędźwiowego podczas ćwiczeń. Na busu można robić, także przysiady poprawiające mięśnie ud, łydek, pleców i pośladków.

Ponadto pomaga stabilizować stawy, wzmacniając je i zmuszając do bardziej wysilonej pracy. Poprawia koncentrację, ponieważ zmusza nas do skupienia i napinania w odpowiedni sposób ciała. Oprócz tego polepsza koordynację ruchową, refleks, wytrzymałość, prawidłową postawę ciała i koryguje całą naszą sylwetkę, spalając zbędną tkankę tłuszczową. Jest to przyrząd używany w wielu siłowniach od niedawna, lecz zyskał bardzo dużą popularność poprzez szereg zastosowań i właściwości.

Trenerzy personalni chętnie wykorzystują bosu do przygotowywania ćwiczeń dla swoich klientów. Grupowe zajęcia na bosu, to także nowość na rynku, ale ciesząca się coraz większym zainteresowaniem. Organizowane są raczej dla kobiet i wykonywane przy akompaniamencie muzycznym. Kadra tworzy wówczas ciekawe choreografie dla osób trenujących.

Jeśli lubisz wyzwania sportowe wypróbuj, także zakłady bukmacherskie. Sport od zawsze związany był, także z grami hazardowymi, które wywoływały bardzo dużo emocji. Na stronie kursylive.pl możesz skorzystać z opcji składania zakładów na żywo. Bukmacher przyjmuje je w trakcie trwania meczu. Można je znaleźć praktycznie z każdej dyscypliny sportowej. Jeśli chcesz złożyć je bez wychodzenia z domu, nic prostszego, możesz to zrobić całkowicie online. W ten sposób zaoszczędzisz czas i być może uda Ci się zarobić nieco dodatkowej gotówki do domowego budżetu np. na karnet do klubu fitness.

Dzięki technologii seo, portalom branżowym i ekspertom możesz odnaleźć w sieci jeszcze więcej artykułów na tematy sportowe oraz inne, z pośród tych dziedzin wiedzy, które Cię interesują. Wystarczy, że w dowolnej wyszukiwarce internetowej wpiszesz wybraną frazę. Wynik, który otrzymasz to najpopularniejsze strony z największą liczbą odsłon, a więc te z najświeższymi informacjami i największą liczbą użytkowników.