Jarosław

Do Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu trafił nowy ambulans ratunkowy.  8 stycznia w placówce odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia karetki połączona ze spotkaniem opłatkowym z pracownikami COM.

W wydarzeniu wzięli udział minister Beata Kempa, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Koszt włączonego do systemu ambulansu to blisko 500 tys. zł. 450 tys. zł to środki z budżetu państwa, pozostała kwota pochodzi z budżetu powiatu. Specjalistyczny ambulans typu C – jeden z najnowocześniejszych w kraju – wyposażony jest m.in. w nosze, krzesełko kardiologiczne, respirator transportowy, defibrylator przenośny, materac próżniowy oraz deski ortopedyczne.

COM w Jarosławiu jest dysponentem czterech zespołów wyjazdowych Państwowego Ratownictwa Medycznego, które zabezpieczają mieszkańców powiatu jarosławskiego w nagłych przypadkach na ich wezwanie, zdarzenia na ciągach dróg na obszarze powiatu oraz na odcinku autostrady A4 od węzła Przeworsk do węzła Korczowa. Miejscem stacjonowania ambulansów sanitarnych jest Jarosław (dla dwóch zespołów) oraz Radymno i Pruchnik. Od drugiego półrocza piąty zespół będzie stacjonował w Laszkach.

Fot. Starostwo Powiatowe w Jarosławiu.