Leżajsk

Udział w konkursie robotyki, atrakcyjne warsztaty kształtujące wiedzę i umiejętności mieszkańców miasta – to tylko kilka z projektów, które zostały z sukcesem zrealizowane przez organizacje pozarządowe z Leżajska i okolic w celu rozwoju lokalnej społeczności i promocji odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu. Realizacja projektów była możliwa dzięki konkursowi grantowemu w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

 

Inicjatywy podjęte przez takie organizacje jak Parafia pod Wezwaniem Zwiastowania NMP w Leżajsku „Akademia Odkrywcy”, Gimnazjalne Stowarzyszenia Razem „Klub młodych inżynierów”, GOK Leżajsk „Razem dla innych”, OSP w Giedlarowej „Na Zdrowie!”, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wierzawice „Stop pijanym kierowcom!”, Miejskie Centrum Kultury „Jarmark Świąteczny w Leżajsku”, Gmina Leżajsk – Program Profilikatyki Zintegrowanej „Archipelag Skarbów” oraz „Debata”, Towarzystwo społeczno-kulturalnego Leliwa „Na góralską nutę”, Stowarzyszenie Nie Dzieli Nas Nic „Sport osób niepełnosprawnych sposobem na bezpieczny wypoczynek”, UKS Barka Maleniska „Promocja odpowiedzialnej sprzedaży i konsumpcji alkoholu” spotkały się z dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Jedna z ciekawszych inicjatyw pierwszej edycji Funduszu to program „Klub Młodych Inżynierów”. W ramach programu Gimnazjalne Stowarzyszenie Razem wspiera uczniów Miejskiego Gimnazjum w Leżajsku w realizacji ich pasji i zainteresowań. Dzięki pieniądzom z Funduszu Społecznego Grupy Żywiec udało się dofinansować udział miłośników robotyki w Europejskich Eliminacjach Konkursu Budowy i Programowania Robotów Botball 2017.

Początkowo ze względu na to, że eliminacje do konkursu odbyły się za granicą – w Bułgarii, udział w zawodach wydawał się odległym marzeniem uczniów, jednak dzięki wsparciu Grupy Żywiec stał się możliwy. Uczniowie wystartowali w międzynarodowym wydarzeniu, reprezentując nasze miasto i zdobywając ogromne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości – mówi Władysław Pyż, Prezes Stowarzyszenia.

Inny interesujący projekt został zrealizowany przez Parafię Zwiastowania NMP w Leżajsku. „Akademia Odkrywcy” to inicjatywa, która okazała się wielkim sukcesem, ciesząc się dużym zainteresowaniem ze strony lokalnej społeczności. Młodzież z okolicy miała możliwość uczestniczenia w wybranych zajęciach edukacyjnych w takich obszarami jak plastyka, muzyka, język angielski, sport, kulinaria, czy teatr.

Tego rodzaju inicjatywy są wyjątkowo ważne dla dzieci i młodzieży, ponieważ umożliwiają rozwijanie ich zainteresowań. Warsztaty stanowią atrakcyjną, alternatywną formę spędzania wolnego czasu, która dodatkowo rozwija talent młodych mieszkańców naszego miasta – dodaje Joanna Banaś, współorganizatorka akademii.

Bardzo nas cieszy, że możliwość zgłoszenia projektu do realizacji w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec spotkała się z tak dużym zainteresowaniem i że możemy wspólnie angażować mieszkańców do współpracy na rzecz promocji lokalnej tradycji. Jako producent piwa szczególnie zadowoleni jesteśmy z faktu, że Fundusz przyczynia się do współpracy w obszarze edukacji na temat odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu. W tej edycji udało się zrealizować wiele ciekawych inicjatyw i mamy nadzieje, że podobnie będzie w kolejnej edycji, która ruszy w połowie tego roku – podsumowuje Magdalena Brzezińska, Kierownik Działu Korporacyjnego w Grupie Żywiec S.A.

Kolejna edycja programu grantowego Grupy Żywiec odbędzie się jeszcze w tym roku. Informacje na ten temat pojawią się już wkrótce na stronie: http://www.grupazywiec.pl/o-firmie/fundusz-spoleczny-gz/

--------------------------

Grupa Żywiec to jeden z czołowych producentów piwa w Polsce posiadający najszersze portfolio 13 stylów piwnych i cydr, 16 marek i 46 produktów. Marką flagową firmy jest Żywiec – jedno z najpopularniejszych polskich piw eksportowych, sprzedawane za granicą od ponad stu lat. Do najsilniejszych marek spółki należą też: Heineken, Warka i Tatra. Ważną część oferty Grupy Żywiec stanowią piwa regionalne: Królewskie (Polska centralna), Leżajsk (południowo-wschodnia) i Specjal (północna), Brackie. Spółka prowadzi również sprzedaż zagranicznych piw specjalnych (Desperados, Paulaner, Affligem) oraz polskich piw specjalnych (Żywiec Porter, Żywiec Marcowe, Żywiec Białe, Żywiec Bock, Żywiec APA, Żywiec Saison, Warka Radler, Kaper). Firma powiązana jest z Grupą HEINEKEN. W 2016 roku Grupa Żywiec sprzedała 11,7 mln hektolitrów piwa warzonego w pięciu browarach, tj. w Warce, Elblągu, Leżajsku oraz Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu i Browarze Zamkowym Cieszyn. Grupa Żywiec jest jedyną spółką spośród producentów piwa w Polsce, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie zadebiutowała 24.09.1991 r.