Kraj

Atrakcje dla dzieci we Wrocławiu to gwarancja czasu spędzonego na doskonałej zabawie, często wzbogaconej o walory edukacyjne. Jeśli odpowiednio zaplanujemy weekend we Wrocławiu dostarczymy rozrywki nie tylko naszym pociechom, lecz także sobie. Aby ułatwić organizację rodzinnej wycieczki, prezentujemy kilka sprawdzonych pomysłów na niezapomniane chwile we Wrocławiu.

Poznaj egzotyczne zakątki Afryki – odwiedź wrocławskie Afrykarium!

Wrocławski Ogród Zoologiczny jest jednym z najciekawszych obiektów tego typu na całym świecie. O jego atrakcyjności i unikatowości stanowi przede wszystkim powstałe w 2014 roku Afrykarium, które nieustannie przyciąga uwagę turytów z całego świata. Dlaczego jest ono tak wyjątkowe? Otóż jest to pierwsze na świecie oceanarium, które zostało w całości poświęcone florze i faunie jednego kontynentu, czyli Afryce. Ogromny kompleks, składający się z 19 akwariów i basenów o łącznej pojemności 15 milinów litrów, jest stawiany na równi ze światowymi cudami zoologicznymi, takimi jak ogrody zoologiczne z Ameryki Północnej. We Wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym możemy bowiem podziwiać sześć różnych biotopów charakterystycznych dla najbardziej egzotycznych rejonów Czarnego Lądu, w tym Wybrzeże Namibii, Kanał Mozambicki, Afrykę Wschodnią, dżunglę u wybrzeży Kongo, a także akwen Morza Czerwonego i jego plażowe wybrzeże. Aby móc w pełni cieszyć się tym miejscem oraz innymi atrakcjami, warto poświęcić im cały weekend i zarezerwować nocleg w położnym w centrum Wrocławia Hostelu Trzy Kolory.

Jeśli nie wiesz, gdzie zabrać dziecko we Wrocławiu, postaw na Hydropolis, czyli muzeum wody!

Wśród atrakcji Wrocławia o charakterze edukacyjnym króluje Hydropolis, czyli interaktywne centrum wiedzy o wodzie. Tutaj zabawa w przyjemny sposób łączy się z wiedzą, która zainteresuje nie tylko dzieci, lecz także dorosłych. Muzeum zostało podzielone na dziewięć różnych stref tematycznych, a w każdej z nich znajdziemy panele interaktywne, a także intrygujące eksponaty i ruchome instalacje ilustrujące różne możliwości wykorzystania wody zmieniające się wraz z upływem czasu. Zwiedzając Hydropolis, dowiemy się, jak ogromne znaczenie ma dla nas woda oraz poznamy teorie mówiące o jej pochodzeniu. Możemy także podziwiać bogatką kolekcję modeli statków i łodzi z różnych epok, obserwując ich stopniową ewolucję.

Zielony zakątek w centrum Wrocławia, czyli uroki Ogrodu Japońskiego

Ogród Japoński we Wrocławiu to miejsce bardzo chętnie odwiedzane nie tylko przez turystów, lecz także przez rodowitych wrocławian, którzy niezwykle cenią sobie ten cichy i spokojny zakątek położony bardzo blisko centrum miasta. Został on zaprojektowany przez pochodzącego z Tokio profesora Ikuya Nishikawa, a wykonany przez japońskich mistrzów ogrodnictwa. Niezwykłe kompozycje roślinne zabierają nas wprost do Kraju Kwitnącej Wiśni.

Laser Tag we Wrocławiu to idealny sposób na aktywny weekend we Wrocławiu dla dzieci i dorosłych!

Jeśli poza zwiedzaniem wrocławskich atrakcji masz ochotę na nieco bardziej intensywną rozrywkę, wybierz Laser Tag. Paramilitarna zabawa z pewnością spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Jest to w pełni bezpieczna gra, w której wykorzystywana jest broń strzelająca pociskami w postaci nieszkodliwych wiązek lasera. Równie przyjemna jak Paint Ball, a przy tym całkowicie bezbolesna rozrywka. Warto się o tym przekonać na własnej skórze.

Publikacja: insane.agency