21
N, Lip

Uroda

Makijaż permanentny w ostatnim czasie stał się ratunkiem nie tylko dla kobiet, które spędzają zbyt wiele czasu na malowaniu się każdego dnia. Stanowi teraz również coraz bardziej popularne rozwiązanie dla osób odczuwających dyskomfort z powodu niedoskonałości cery, asymetrii twarzy, efektów chemioterapii czy alergii na standardowe kosmetyki. Dowiedz się o nim więcej!

Makijaż permanentny brwi

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o makijażu permanentnym, zajrzyj na blog studia Lumaki. Wiemy, że do najbardziej popularnych zabiegów należą makijaż permanentny brwi, oczu oraz ust, wśród nich zaś zdecydowanie prym wiedzie makijaż brwi. W ostatnim czasie umiejętnie podkreślone brwi stały się jedną z najistotniejszych cech modnego makijażu. Jednak codzienne samodzielne wykonywanie go jest nie tylko bardzo uciążliwe i bardzo czasochłonne, ale również zaskakująco trudne. Brwi odpowiadają bowiem za wygląd całej twarzy i są zarówno w stanie odmłodzić nas i sprawić, że będziemy wyglądali na wypoczętych i szczęśliwych, jak i mocno nas postarzyć, jeśli makijaż wykonany będzie nieumiejętnie lub zbyt pospiesznie. Dlatego też wiele klientek oraz klientów najczęściej decyduje się właśnie na ten zabieg.

Makijaż permanentny brwi wykonać można różnymi metodami. Choć od niedawna na rynku można spotkać się z wieloma nowoczesnymi technikami, które mają gwarantować naturalny wygląd, wciąż najbardziej popularną metodą jest metoda cienia, znana również jako metoda kompaktu.

Pojawiające się ostatnio metody, takie jak microblading, metoda włosa czy ombre, obecne w ofercie niektórych salonów, są na tyle nowe, że nie zawsze można przewidzieć, jak zachowa się pigment w skórze po upływie dłuższego czasu. Teoretycznie, metody te polegają na rysowaniu cienkich kreseczek imitujących wyjątkowo naturalnie wyglądające brwi. W efekcie, po pewnym czasie może okazać się, że barwnik się rozlewa i nie widać już pojedynczych linii, tylko przerywane i nierównomiernie rozłożone cienie. Metody te często niosą ze sobą również ryzyko powstawania blizn i bardzo często okazują się wyjątkowo nietrwałe. U niektórych klientek efekty microbladingu mogą zniknąć już po kilku miesiącach. Same klientki coraz częściej przekonują się, że powrót do metody cienia jest najlepszym rozwiązaniem. Salony i kliniki, które nie gonią tylko za modą, a obserwują to co się dzieje z ich pracą, coraz częściej odchodzą od nowych technik na rzecz sprawdzonej metody. Musimy jednak podkreślić, że wiele zmieniło się od czasów, kiedy brwi malowane metodą cienia kojarzyły się wyłącznie z nieumiejętnie wykonanym, sztucznym makijażem. Do lamusa odeszły już zarówno grube kreski, które do złudzenia przypominały linie narysowane markerem, jak i nienaturalnie cieniutkie linie, wywołujące efekt wiecznego zdziwienia na twarzy klienta czy klientki. Dziś linergiści i linergistki specjalizujące się w makijażu permanentnym brwi są w stanie metodą cienia wykonać zarówno mocniej zarysowane brwi, jak i delikatne i naturalnie cieniowane linie, zależnie od upodobań klientki. Potrafią także idealnie dobrać kształt i kolor brwi do typu jej urody.

Makijaż permanentny oczu

Kolejną opcją po makijażu brwi jest permanentny makijaż oczu. Skupia się on najczęściej na zagęszczeniu linii rzęs i/lub narysowaniu kreski na powiece. W zależności od preferencji klientki – tu raczej klientkami są wyłącznie kobiety – kreska może być cieńsza, bardziej naturalna, lub grubsza, wyglądająca jak standardowy makijaż wykonany eye-linerem.

Zalety makijażu permanentnego ust

Na makijaż permanentny ust decydują się najczęściej również kobiety, jednak w przypadku asymetrii warg lub wyjątkowo bladych ust, które są niemal niewidoczne na tle koloru cery, wykonuje się go również u mężczyzn. Podczas gdy klienci decydują się wyłącznie na wyrównanie asymetrii lub delikatne zabarwienie ust, klientki wybierają w szerokiej palecie barwników. Dzięki makijażowi permanentnemu, kolor ich ust jest zawsze idealny, jakby dopiero nałożyły swoją ulubioną szminkę, a dodatkowo ich usta wydają się pełniejsze i doskonale nawilżone. Ponadto, linergiści są w stanie doradzić klientce, czy kolor, jaki sobie wymarzyła, będzie pasował do typu jej urody. Umiejętnie dobrany kolor ust może natomiast podkreślić kolor tęczówki oka czy kolor włosów, dodatkowo uatrakcyjniając wygląd klientki.

Publikacja: insane.agency