Piłka Nożna

Zarówno bezpośrednio przed losowaniem fazy grupowej, jak i podczas obecnych przygotowań do mistrzostw świata, zagraniczne media zaskakująco pozytywnie wypowiadają się na temat reprezentacji Polski. Doceniani są zarówno poszczególni piłkarze należący do każdej formacji, jak i wyraźny postęp odnotowany przez cały zespół. Biało-czerwoni umieszczani są na wyjątkowo wysokich miejscach w zestawieniach najlepszych grup mundialu. O polskiej sile podczas tegorocznych mistrzostw świata w Rosji nieco mniej przekonani są bukmacherzy.

Polska reprezentacja na mundialu 2018


Biało-czerwoni docenieni zostali między innymi przez renomowany serwis "The Guardian'. Faworytami do złota są według jego dziennikarzy Niemcy. Polska znalazła się na miejscu ósmym, wyprzedzając tym samym Argentynę, Urugwaj, Meksyk, Chorwację, Islandię, Szwecję, Danię czy Senegal. Według "Guardiana", dzięki rozstawieniu w pierwszym koszyku Polacy mają szansę na gładkie przejście do fazy pucharowej. Kierowana przez Adama Nawałkę grupa z Robertem Lewandowskim na czele może w ten sposób wywalczyć dla reprezentacji pierwszy awans od 1986 roku. Za najsłabszy zespół podczas mistrzostw świata w Rosji uznana została natomiast Australia.

Szanse Polaków na mundialu w Rosji


Według amerykańskich mediów, Polska reprezentacja przeszła długą drogę przez ostatnie cztery lata. Podczas zmagań na Euro 2012 filarem drużyny była przede wszystkim trójka z Dortmundu, natomiast obecnie talenty wyróżnić można w każdej formacji. Doceniana jest nie tylko lepsza niż kiedykolwiek forma Roberta Lewandowskiego, ale również zwiększona efektywność oraz zżycie całego zespołu. Podopieczni Adama Nawałki uważani są za reprezentację, która poza głównymi faworytami ma szansę podczas tegorocznych mistrzostw świata w Rosji pokazać najwięcej. Wyróżniany jest także skok jakościowy, który grupa dokonała od poprzednich eliminacji - od czwartego miejsca w grupie i 13 punktów do bezpośredniego awansu na mistrzostwa oraz 25 punktów.

Najlepsi Polscy zawodnicy na mundialu w Rosji

Zagraniczne media zwracają uwagę na Roberta Lewandowskiego, który za sprawą szesnastu bramek zdołał uzyskać tytuł najlepszego strzelca kwalifikacji. Polska nie jest jednak uznawana za zespół jednego gracza. Grzegorz Krychowiak z WBA i Piotr Zieliński z Napoli doceniani są silna pomoc, podczas gdy solidność w tyłach zapewnia polskiej reprezentacji Kamil Gilik z Monaco. Za dobrego partnera w ataku uznawany jest natomiast Arkadiusz Milik, o ile uda mu się uniknąć kontuzji. Sukces Polaków na mundialu 2018 uzależniony jest jednak w największym stopniu od Roberta Lewandowskiego.

Mistrzostwa świata u bukmacherów

Bukmacherzy bardziej sceptycznie podchodzą do szans polskiego zespołu na mistrzostwach świata w Rosji. W niektórych serwisach kurs na wygraną Polski wynosi aktualnie nawet 41.00. Gracze powinni jednak nastawiać się głównie na zakłady 1x2 z udziałem Polaków. O wygraniu całego turnieju czy chociażby dojściu do strefy medalowej warto myśleć ewentualnie dopiero przy jednej ósmej finału. Należy pamiętać, że w Polsce dozwolona jest gra tylko w firmach bukmacherskich posiadających stosowną licencję, a hazard związany jest z ryzykiem. Legalnych bukmacherów znajdziesz https://topbukmacher.com/

Więcej informacji: https://oferty-bukmacherskie.pl