Sport

Jeżowski klub biegowy " KLUB MATIEGO" istniejący od 2012 roku ma w swoich szeregach już sporo maratończyków. Z królewskim dystansem 42km, 195m już wiele razy zmierzyli się : Justyna, Tomek, Wiesiek, Krzysiek, Grzegorz a w niedzielę 22 kwietnia na mecie królewskiego dystansu w mieście królów Polskich Krakowie zameldował się Witek.

Wszyscy mają na koncie starty w maratonach nie tylko polskich ale także zagranicznych, trzeba tu wymienić Berlin, Paryż, Wilno, Florencja, Jerozolima, a niebawem Sewilla i Ryga. Mają wybiegane tysiące kilometrów na mniejszych dystansach, półmaratonach, biegach na 10km i 5km.

Klub Matiego organizuje również własny bieg "Najeżona Piona". W tym roku będzie już czwarta edycja biegu, który co roku przyciąga stu biegaczy. Najnowszym projektem klubowiczów będzie bieg z Warszawy do Jeżowego. Jest to projekt biegowo rowerowy, Tomek lider klubu cały dystans pokona biegnąc, reszta uczestników pokona blisko 300km. dystans część biegiem a część rowerem.

Start 31 maja z Warszawy. Po drodze dwa noclegi, a 2 czerwca w sobotę finisz w Jeżowem. Po powrocie czekamy na fotorelację.

POWODZENIA