Zdrowie

Korekcja powiek to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na odmłodzenie własnej twarzy. Zabieg plastyki powiek polega na zmianie wyglądu powiek, dzięki czemu staną się one atrakcyjniejsze pod kątem wizualnym, co przełoży się na to, że twarz się odmłodzi.

Przebieg zabiegu korekcji powiek

Zabieg jest całkowicie bezbolesny dla osób, które się na niego zdecydują, ponieważ odbywa się on w znieczuleniu miejscowym. Istnieje też opcja, że zastosuje się znieczulenie dożylne, jednak nie jest to zbyt popularne zjawisko w gabinetach kosmetologii. W pierwszej kolejności podczas biegu nacinana jest górna powieka, wtedy też można z niej usunąć nadmiar skóry i tłuszczu, tak aby zmniejszyć jej objętość i sprawić, że jej nowy wygląd będzie estetyczniejszy. Po takim zabiegu blizna jest praktycznie niewidoczna, ponieważ znajduje się ona w miejscu, do którego trudno jest dotrzeć ludzkim okiem. Warto pamiętać też o tym, że blizna ulega blednięciu, a co za tym idzie po kilku tygodniach będzie niezauważalna nawet z bardzo bliskiej odległości.

Zalety zabiegu korekcji powiek

Największą zaletą jaką niesie ze sobą korekcja powiek jest na pewno to, że można poczuć się dzięki temu zabiegowi zdecydowanie młodziej we własnej skórze. Odmładza się w ten sposób nie tylko same oczy, ale też całą twarz, dlatego zabieg jest najbardziej popularny wśród nieco bardziej doświadczonych kobiet, które mają kompleksy w związku ze swoim wyglądem. Brak bólu podczas przeprowadzania takiego zabiegu sprawia, że decyduje się na niego coraz większe grono pań. Oczywiście zabieg praktycznie w każdym przypadku jest skuteczny i niesie za sobą duże korzyści dla kobiecego wyglądu, nie wspominając już o poprawie samopoczucia. Z powiek usunięty jest więc nadmiar skóry, ale też i tłuszczu, dlatego skóra prezentuje się estetycznie, a kobieta podoba się bardziej otaczającym ją na co dzień mężczyznom. Można dzięki temu poprawić też własną samoocenę, zabieg jest całkowicie bezpieczny, więc nie trzeba się go obawiać. Jest to najlepsza metoda na pozbycie się wstydliwego problemu u kobiet.