Sport

Kto z nas ma czas, żeby znaleźć kilka godzin w tygodniu na wizyty w siłowni lub klubie fitness? O siłach i chęci nie wspominając… W zabieganym świecie trudno o jakikolwiek czas wolny, a co dopiero mówić o zmobilizowaniu się do regularnej aktywności fizycznej. Każdy chyba przyzna, że po pracy najchętniej usadowiłby się wygodnie na kanapie i obejrzał serial, film czy poczytał książkę.

Z drugiej strony, siedzący tryb życia i brak ruchu to prosta droga do otyłości, rozmaitych chorób i schorzeń oraz gorszego samopoczucia. Dlaczego by nie pójść na kompromis i nie zorganizować wygodnej przestrzeni do ćwiczeń we własnym domu? Wbrew pozorom to wcale nie jest przedsięwzięcie nie do zrealizowania. Tym bardziej, jeśli już zdążyłeś dorobić się pokaźnej oponki – najwyższy czas, aby schudnąć z brzucha i móc bez obaw pokazać się na plaży.

Zabierając się za zorganizowanie domowej siłowni, musisz wybrać odpowiednie urządzenia do ćwiczeń, na początek może to być popularny przyrząd do ćwiczeń brzucha AB Generator. Na rynku sprzętów fitness znajdziesz dosłownie mnóstwo, więc bez odpowiedniego przygotowania merytorycznego się nie obejdzie. Z poniższego poradnika dowiesz się, dlaczego będą Ci potrzebne takie sprzęty, jak bieżnia treningowa, sprzęt do ćwiczeń mięśni brzucha oraz platforma wibracyjna.

AB Generator – urządzenie do ćwiczeń mięśni brzucha

Oprócz uniwersalnych sprzętów do ćwiczeń, napotkasz też wyspecjalizowane urządzenia. Jednym z nich jest AB Generator, którego zadaniem jest efektywne rzeźbienie mięśni brzucha.

AB Generator pozwala ćwiczyć całe ciało, z naciskiem na modelowanie brzucha. Jego działanie polega na wykorzystaniu siły grawitacji i masy ciała ćwiczącego, co pozwala dopasować obciążenie do użytkownika. Przyrząd do ćwiczeń mięśni brzucha jest przeznaczony dla osób o różnym doświadczeniu. Mogą na nim ćwiczyć i początkujące, i zaawansowane osoby, ponieważ pozwala wybrać 1 z 5 stopni intensywności treningu.

Platforma wibracyjna

Jeśli naprawdę masz w domu mało miejsca na ćwiczenia, a w dodatku chciałbyś włożyć jak najmniej wysiłku w modelowanie sylwetki, spróbuj platformy wibracyjnej. To innowacyjne urządzenie, które wykorzystuje technologię wibracji, aby skutecznie spalać nadmiar tkanki tłuszczowej.

Co ciekawe, tę samą technologię od lat wykorzystują… astronauci. Używają jej ze względu na jej zbawienne działanie na układ kostno-szkieletowy, co przydaje się w przygotowaniach do pobytu w stanie nieważkości oraz rehabilitacji po powrocie na Ziemię. Platforma jest bezpieczna dla stawów, więc mogą jej używać zarówno młodsze, jak i starsze osoby.

Jednym z ciekawszych dostępnych urządzeń tego typu jest platforma wibracyjna Vibromax, która doskonale spisuje się, gdy chodzi o pomoc w spalaniu zbędnej tkanki tłuszczowej. Dzięki wibracjom podczas treningu pracują prawie wszystkie grupy mięśni, jednocześnie nie wymagając od ćwiczącego prawie żadnego wysiłku. Na rynku jest dość duży wybór tych urządzeń, na przykład Vibro Shaper, który wyróżnia się ciekawym, nowoczesnym designem.

Bieżnia treningowa

Jogging to sport idealny dla osób, które chcą zrzucić nadwagę. Dzięki domowej bieżni treningowej zła pogoda nie jest już przeszkodą, aby pobiegać.

Bieżnia należy do najpopularniejszych sprzętów do ćwiczeń. Spotkać ją można praktycznie w każdej siłowni. Wersja domowa umożliwia przyjemny trening niezależnie od pory roku, w którego trakcie można na przykład oglądać telewizję. Dodatkowym plusem jest to, że bieganie na bieżni jest bezpieczniejsze dla stawów niż bieganie po naturalnej, twardej i nierównej powierzchni.

Dzięki regularnym treningom na domowej bieżni skutecznie wymodelujesz sylwetkę, pozbędziesz się nadmiaru tłuszczu, poprawisz wydolność organizmu oraz zapobiegniesz chorobom serca.