Kraj

Statystyki wypadków do jakich dochodzi na polskich drogach są zatrwarzające. Wiadomo, że drogi nasze należą do najbardziej niebezpiecznych w Europie. U nas na sto wypadków ginie średnio 12 osób a w Europie na sto wypadków ginie 5 osób. Jest to ogromna różnica. Co zatem ma wpływ na takie różnice? Zdaniem wielu instruktorów nauki jazdy różnica ta wynika ze złego systemu szkolenia polskich kierowców.

Statystyki wypadków do jakich dochodzi na polskich drogach są zatrwarzające. Wiadomo, że drogi nasze należą do najbardziej niebezpiecznych w Europie. U nas na sto wypadków ginie średnio 12 osób a w Europie na sto wypadków ginie 5 osób. Jest to ogromna różnica. Co zatem ma wpływ na takie różnice? Zdaniem wielu instruktorów nauki jazdy różnica ta wynika ze złego systemu szkolenia polskich kierowców. Godziny szkoleń podczas robienia prawa jazdy ich zdaniem są niewystarczające do zapoznania się kursanta z samochodem i nabrania prawidłowych odruchów za kierownicą. Wiadomo również, że bardzo często na naszych drogach dochodzi do wypadków spowodowanych właśnie przez świeżo upieczonych kierowców. Często brawura i brak doświadczenia w panowaniu nad pojazdem kończą się dla nich tragicznie. Co zatem można zrobić, aby było bezpieczniej? Jak powinien być szkolony kierowca, aby umiał zachować się w każdej sytuacji na drodze?

Z jakich kursów powinien każdy skorzystać?

Bardzo dobrym pomysłem na podniesienie swoich zdolności w zakresie panowania nad pojazdem jest uczestnictwo w szkoleniach odbywających się w szkole bezpiecznej jazdy np. driveracademy.pl  Dzięki kursom doskonalenia jazdy można w pełni nauczyć się panowania nad samochodem w ciężkich warunkach na drodze. Coraz więcej osób nawet tych z długoletnim doświadczeniem decyduje się na takie szkolenia.

Szkoły bezpiecznej jazdy prowadzą naukę kontroli poślizgu na płycie poślizgowej. Jest to połączenie jazdy ekstremalnej podnoszącej adrealinę z doskonaleniem swoich umiejętności w opanowaniu samochodu podczas poślizgu. W czasie takiego szkolenia jazdy na płycie ćwiczy się jazdę po kręgu poślizgowym i wprowadza się samochód w poślizg nadsterowny poprzez zwiększenie prędkości.

Oprócz tego szkolenie takie obejmuje jazdę szybkim slalonem na płycie poślizgowej, dynamiczne przejazdy przez zakręty o różnych nawierzchniach czy jazdę na trolejach.

Dlaczego warto korzystać z takich kursów?

Szkolenie techniki jazdy umożliwia kierowcom zdobycie nowych umiejętności oraz świadomości w zakresie bezpiecznego korzystania z pojazdu. Szkolenia na płycie poślizgowej przeprowadzane w http://driveracademy.pl pozwalają kursantowi na zapoznanie się z reakcjami swoimi i samochodu w trudnych sytuacjach na drodze. Z takiego szkolenia powinien skorzystać każdy kierowca. Zadania, które wykonuje się podczas kursów dają dużo do myślenia, zwłaszcza wtedy, gdy rozpędzony samochód wpada w poślizg. Samochód ślizga się a kierowca uczy się wyprowadzić go na prostą.

Szkolenie takie działa też psychologicznie na wyobraźnię kierowcy. Pokazuje mu co może się wydarzyć podczas brawurowej jazdy na drodze i jak trudno utrzymać tor jazdy szczególnie na zakręcie. Myslę, że z takie kursy doskonalenia jazdy powinien ukończyć każdy kierowca, by na naszych drogach dochodziło do jak najmmniejszej liczby wypadków.

ów.