Turystyka

Val di Sole to dolina czekająca na odkrycie z szerokim zakresem rzeczy do zrobienia i zobaczenia. Val di Sole to także idealne miejsce na spacery, szlaki i trasy narciarskie odpowiednie dla osób na wszystkich poziomach zaawansowanie. I możesz podążać tą samą trasą, którą spacerujesz latem również zimą, ale tym razem w butach śnieżnych lub na nartach.

Kiedy myśli się o Val di Sole, niektóre rzeczy, które przychodzą na myśl od razu, to:

  • Stoki narciarskie w Madonna di Campiglio

  • Downhill - wyścigi na rowerach górskich

  • Trasa rowerowa i pociąg Dolomiti Express

  • Ser Casolet, specjalność Val di Sole

Tradycje Val di Sole i jej mieszkańców sięgają daleko. Wiele chatek górskich nadal dysponuje pastwiskami, gdzie wypasane są krowy, a wielu rzemieślników kontynuuje tradycje znane z przeszłości.

Zakupy w Madonna di Campiglio

Zakupy w Madonna di Campiglio to okazja ku temu, by zakupić kulinarne przysmaki, jak i lokalne produkty rzemieślnicze, a także ekskluzywną modę. Ale Madonna di Campiglio to coś więcej niż tylko zakupy. Jest to wspaniała górska wioska otoczona stokami narciarskimi, w tym słynną trasą 3Tre. To miejsce oferuje swoim gościom wspaniałe widoki i przyjemne spacery. Będąc tam koniecznie zajrzyj do jednej z typowych restauracji, aby skosztować lokalnych specjałów.

Zimą jest tutaj najlepiej – do dyspozycji masz obszar narciarski o długości ponad 150 km, łączący stoki narciarskie bezpośrednio z Daolasa.

Co robić w Val di Sole, jeśli lubisz zimę?

Nigdy nie będziesz chciał zdejmować nart! Jeśli kochasz śnieg, to czym prędzej rezerwuj hotel rodzinny Val di sole bo to miejsce dla ciebie. Biorąc pod uwagę te ponad 150 km tras narciarskich, z których spora część znajduje się w odległości krótkiego spaceru od hotelu – naprawdę można sobie zapewnić wspaniały urlop z najbliższymi. To też miejsce, gdzie możesz spróbować typowych dań z Trentino lub po prostu ogrzać się gorącą czekoladą. Jeśli wolisz bardziej spokojny sposób spędzania czasu z dala od szaleństw na stokach, Twoje zimowe wakacje mogą obejmować spacery w śniegowcach, narciarstwo alpejskie i biegowe! A cokolwiek wybierzesz, po powrocie do dowolnego hotelu w tym miejscu zwykle czeka na Ciebie powitalny aperitivo, a także możliwość relaksu w spa.

Co robić w Val di Sole jesienią i wiosną?

Kto powiedział, że Val di Sole nie ma wiele do zaoferowania poza sezonem? Ci, którzy tu mieszkają, myślą, że wiosna i jesień rzeczywiście mogą być najmilszymi sezonami. Pogoda jest ogólnie dobra i panuje tam niesamowite poczucie spokoju, idealne dla tych, którzy chcą uciec od tego wszystkiego. Jesienne kolory są idealne dla osób interesujących się fotografią, a na wiosnę rozkwit pierwszych kwiatów pozwoli Ci doświadczyć tego poczucia, że ​​wszystko zaczyna się od nowa o tej porze roku.

Bez względu na to, kiedy zdecydujesz się tam wybrać - Val di Sole z pewnością Cię zachwyci!