19
Pt, Kwi

Zdrowie i Uroda

W różnego rodzaju wypadkach komunikacyjnych nos często ulega urazom. Ofiarom takich wypadków z pomocą przyjść może chirurgia plastyczna.

Pourazowa rekonstrukcja nosa

Wypadki komunikacyjne, pobicia, upadki – to sytuacje, w których dojść może do urazu nosa. Uraz mechaniczny powoduje trwałą zmianę kształtu nosa, często powodując problemy z oddychaniem. W takich sytuacjach niezbędna jest pomoc chirurga plastyka, przed którym stoi nie lada wyzwanie, związane z odbudowaniem szkieletu nosa, który zachowa miękkie tkanki nosa we właściwej pozycji. Często rekonstrukcja nosa po urazie wymaga pobrania chrząstek z innych miejsc ciała, na przykład z uszu czy z żeber. Pourazowa rekonstrukcja nosa jest zabiegiem wymagającej ogromnego doświadczenia chirurga plastyka, dlatego należy wybrać specjalistę, który może pochwalić się sukcesami w tej dziedzinie.

Korekcja nosa

Oprócz pourazowych korekcji nosa chirurdzy plastycy mogą pomóc także osobom, które nie są zadowolone z wyglądu nosa i mają kompleksy na  jego punkcie. Nos jest bowiem centralnym punktem twarzy i może wpływać na symetrię całej twarzy. Dzięki korekcie nosa można poprawić wygląd całej twarzy. Przed zabiegiem korekcji nosa chirurg plastyk przeprowadza konsultację z pacjentem, aby ocenić jego stan zdrowia, a także zleca badania niezbędne przed zabiegiem. Zabiegowa korekcja nosa warszawa, mająca na celu poprawienie jego wyglądu, wiąże się z koniecznością jednodniowego pobytu w klinice. Sam zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym, zaś miejsce zabiegu dodatkowo znieczulane jest miejscowo, aby zminimalizować ból pooperacyjny, gdyż okolice nosa są miejscem wrażliwym.

Zabiegi chirurgiczne nosa stają się coraz bardziej popularne w celu poprawy wyglądu nosa. Sam zabieg nie jest skomplikowany. Warto jednak pamiętać o tym, że zabiegi operacyjne nosa najlepiej jest wykonywać w miesiącach jesienno-zimowych, gdyż przyśpiesza to proces rekonwalescencji.