Z życia wzięte

Budowa domu na wsi jest dla wielu osób tańszą alternatywą niż zakup mieszkania w dużym mieście. Dom na wsi jest większy, zapewnia więcej prywatności, a także ciszę i spokój, których w mieście brakuje. Aby w pełni odpowiedzieć na potrzeby rodziny stawiającej własny dom, dobrym rozwiązaniem jest budowa na podstawie indywidualnego projektu.

Projekt z myślą o wszystkich potrzebach rodziny

Gotowe projekty domów są dostępne od ręki, jednak nie wszystkie zastosowane w nich rozwiązania będą odpowiadać różnym użytkownikom. Jednym rodzinom zależy na jak największej otwartej przestrzeni, inne cenią sobie domy w pełnym rozkładzie z odrębną, dużą kuchnią. Nowoczesne domy coraz rzadziej mają bardzo dużą powierzchnię, jednak projekty domów są przemyślane, dlatego wszyscy członkowie rodziny mają swoje miejsce.

Projekty domów nowoczesnych przygotowywanych na indywidualne zamówienie powstają po długich rozmowach architekta i klienta. Czasem klient sam nie potrafi określić, jakie podobają mu się projekty nowoczesnych domów. Aby stworzyć „dom szyty na miarę”, architekt zadaje wiele pytań, dzięki którym poznaje preferencje całej rodziny. Rozmowa daje pogląd na to, jak wygląda wymarzone lokum klienta i jego bliskich, dzięki czemu gotowy projekt zachwyca zamawiającego.

Indywidualny projekt domu zawiera informacje o rozmieszczeniu instalacji wodno-kanalizacyjnej, gazowej, centralnego ogrzewania oraz elektrycznej. Ponadto architekt oznacza, gdzie zastosowana będzie wentylacja mechaniczna i klimatyzacja. W projekcie znajduje się informacja o przyłączach do różnych sieci oraz projekt drogowy, dzięki czemu wykonawca otrzymuje wszystkie danie niezbędne do wzniesienia budynku zgodnie z wszystkimi wymaganiami.

Coraz więcej budowanych domów

Mieszkańcy Podkarpacia coraz chętniej zamawiają projekty domów nowoczesnych. Rzeszów jest obecnie jednym z dynamicznie rozwijających się rynków nieruchomości, dlatego ceny mieszkań w mieście rosną, a zainteresowanie budową domu na przedmieściach i w okolicznych miejscowościach jest coraz większe. Podobne trendy są zauważalne w innych miastach w Polsce.

Obecnie najwięcej nowopowstających domów ma metraż do 150 m2. Większe domy są budowane rzadko, gdyż rodziny wielopokoleniowe spotyka się sporadycznie. Budowy rozpoczynają młodzi ludzie, którzy chcą zamieszkać we własnym lokum i założyć swoją rodzinę. Dodatkowo projekty domów zamawiane indywidualnie odpowiadają na potrzeby współczesnych rodzin znacznie lepiej niż mieszkania w starym budownictwie czy kwadratowe domy, które wznoszono w latach 80. ubiegłego wieku.