Kraj

Wrocław jako centrum kulturowe jest odpowiednim miastem w Polsce, w którym warto spędzić Sylwestrową Noc. Ze względu na wielkość miasta, jest tutaj spora różnorodność kulturowa. Ogromna ilość, tak różnych miejsc daje szanse każdemu, na spędzenie Szampańskiej Nocy na swój ulubiony sposób. Same kluby muzyczne oferują zabawy w przeróżnych stylach i już tutaj większość osób znajdzie coś dla siebie.

Szampański Rynek

Już w centrum miasta, czyli na Rynku, odbywa się co roku Sylwestrowe spotkanie dla mieszkańców Wrocławia. W tym roku miasto ugości amerykański zespół The Village People, który zagra największe hity disco. Oprócz tej gwiazdy, wystąpi też Wrocław Respect Orchestra, która zagra wiele światowych hitów, nawet Bruno Marsa czy Beyonce. Tancerze uczestniczący w koncertach, będą prowadzeni przez choreografa, znanego z popularnego programu telewizyjnego, więc można spodziewać się profesjonalnych układów tanecznych. Całe wydarzenie będzie prowadzone w języku polskim oraz angielskim. Zapowiedziano również, że Nowy Rok zostanie przywitany na wrocławskim rynku aż cztery razy, ma to być symbolem jedności z wieloma innymi narodowościami.

Filharmonia 

Dla miłośników orkiestry i klasycznych brzmień, Kino Nowe Horyzonty, które znajduje się w centrum miasta, organizuje transmisję z koncertu Filharmoników Berlińskich. Dyrygentem sylwestrowego koncertu będzie Daniel Barenboim, bardzo znany w środowisku Berlińskiej Filharmonii. Tego dyrygenta, mogliśmy usłyszeć z okazji roku chopinowskiego, osiem lat temu, w dodatku w jego solowej odsłonie. Całkiem niedaleko, bo w Narodowym Forum Muzyki, można znaleźć kolejne wspaniałe wydarzenie związane z filharmonią. To centrum muzyczne będzie gościć dyrygenta, z Filharmonii Wrocławskiej. Bilety na te wydarzenia są dostępne już dzisiaj, a ceny są bardzo przyjazne. 

Samodzielnie zorganizuj sylwestra we Wrocławiu

Jeżeli proponowane przez miasto spędzanie czasu w Sylwestrową Noc nie spełnia czyiś oczekiwań, zawsze można zorganizować ten wieczór samodzielnie. Sporą pomocą posłużą Apartamenty we Wrocławiu, które głównie znajdują się w centrum miasta. Ich luksusowy wystrój pozwoli na zorganizowanie zabawy w stylu lat 40-tych, 30-tych czy nawet 20-tych. Spory wybór apartamentów pozwala na znalezienie odpowiedniego miejsca, które będzie tematycznie pasować wystrojem. Zorganizowanie Sylwestrowej Nocy nie musi ograniczać się do grona najbliższych znajomych, ponieważ te lokale słyną ze swoich dużych rozmiarów. Dodatkowym ich atutem są lokalizacje na wysokich piętrach, co dodaje im uroku zwłaszcza w nocy. Pięknie też widać pokazy sztucznych ogni, które odbywają się w prawie całym mieście. Spora ilość pomieszczeń ułatwia organizację noclegu, dla przybyłych. Sam hotel zaopatrzony jest w parking, zazwyczaj jest on podziemny, więc dojazd również nie stanowi wyzwania. Nie ma też problemu z zapewnieniem przekąsek i alkoholu dla gości, ponieważ obsługa hotelowa świetnie realizuje wcześniejsze zamówienia. Można spędzić w apartamencie nie tylko Sylwestrową Noc, ale też i kolejną, nie ma obowiązku wymeldowania zaraz po udanej zabawie.