Kraj

Hostel w centrum Wrocławia to świetne miejsce na nocleg dla każdego. Dobry hostel jest nie tylko tani, ale także przytulny i komfortowy. Jak wybrać kwaterę idealną na krótki lub bardzo długi pobyt we Wrocławiu?

Kiedy warto postawić na hostel?

Hostel Trzy Kolory w centrum Wrocławia idealnie sprawdzi się jako baza wypadowa do zwiedzania miasta, niezależnie od tego, czy mamy kilka dni wolnego, czy tylko parę godzin do zagospodarowania podczas wyjazdu służbowego. Jakie atrakcje znajdują się w pobliżu obiektu? W pierwszej kolejności warto wymienić malowniczy Ostrów Tumski, który jest uwielbianym miejscem w mieście zarówno przez turystów, jak i przez wrocławian. Warto wybrać się tu na relaksujący spacer nad rzeką. Dobrym pomysłem jest zamówienie sobie kawy na wynos w jednej w pobliskich kawiarni i rozkoszowanie się pobudzającym napojem na ławce z widokiem na Odrę.

Z Hostelu Trzy Kolory warto się także wybrać na spacer po Nadodrzu. Przedmieście Odrzańskie to dynamicznie rozwijająca się dzielnica Wrocławia. Nie trzeba zabierać ze sobą mapy - przechadzając się po klimatycznych uliczkach, z pewnością sami odkryjemy wiele ciekawych miejsc. Znajdują się tu różnorodne koncepty kulinarne, niebanalnie urządzone kawiarnie i knajpki serwujące dania z produktów od lokalnych dostawców. Nie brakuje także sklepów z rękodziełem, między innymi wyrobami z drewna czy biżuterią. Poza tym warto zwrócić uwagę na architekturę Nadodrza i poszukać ciekawych murali na ścianach budynków. Wielbicieli historii z pewnością zachwyci fakt, że w tej części Wrocławia zachowało się sporo zabytkowych budynków, mimo zniszczeń, jakich doznało miasto w trakcie II wojny światowej.

A może ZOO?

Jeżeli dysponujemy większą ilością czasu, warto wybrać się do ZOO. Pobyt w ogrodzie zoologicznym zapewni nam rozrywkę na cały dzień. Na terenie wrocławskiego ZOO znajduje się fantastyczne Afrykarium, w którym można obejrzeć między innymi wyjątkowe morskie stworzenia pochodzące z wód okalających Afrykę. Gwarantowana wspaniała zabawa, niezależnie od naszego wieku! W pobliżu ZOO znajduje się Pergola - to tu można wieczorem obejrzeć wspaniały pokaz multimedialnej fontanny. Z kolei za dnia miło będzie usiąść na trawie i zrelaksować się nad wodą w otoczeniu zieleni. Warto także obejrzeć Halę Stulecia i Iglicę - stalową konstrukcję o wysokości ponad 90 metrów. Na naszym blogu goście znajdą także wiele innych miejsc i wydarzeń wartych polecenia. Zapraszamy!