Turystyka

Władysławowo to jeden z najpopularniejszych kurortów nad Polskim morzem. Zwłaszcza mieszkańcy środkowej i wschodniej Polski, bardzo chętnie wybierają Władysławowo na miejsce urlopu. Najkorzystniejszym wyborem, jeśli chodzi o noclegi, są tutaj apartamenty. Władysławowo oferuje nam pod tym względem wiele atrakcyjnych lokalizacji. Co musimy wiedzieć, podejmując decyzje o wyborze tego, a nie innego apartamentu?

Wielkość i liczba pokoi

Przede wszystkim musimy dokładnie określić nasze potrzeby w zakresie powierzchni, którą chcemy wynająć. Wielkość lokalu jest tutaj kluczową sprawą, bo od niego zależy liczba osób mogących zamieszkać w apartamencie, oraz ma znaczący wpływ na cenę wynajmu. Podana przez wynajmującego powierzchnia oznacza cały obręb apartamentu, czyli korytarz, łazienkę, aneks kuchenny i salon, a przy większych lokalach, także dodatkowe sypialnie. Najczęściej spotkamy się tutaj z powierzchnią trzydziestu i więcej metrów. To wystarczająco dużo miejsca, żeby dwie osoby dorosłe komfortowo spędziły swój urlop. Jeśli jednak wyjeżdżamy z dziećmi, to musimy zadbać o nieco więcej powierzchni i wybierać apartamenty, które mają dodatkowe pokoje. W innym przypadku zabraknie nam odpowiedniej prywatności. W przypadku kiedy jedziemy w kilka par, warto zadbać, aby każda miała swoją osobną sypialnię. Dobrze jest też wybierać te lokalizacje, gdzie mamy do dyspozycji choćby dwie łazienki. Przy porannym szykowaniu się na plaże, docenimy zaletę tego rozwiązania.

Wyposażenie

Największą zaletą apartamentów w porównaniu z pensjonatami czy pokojami hotelowymi, jest ich wyposażenie. Bardzo istotna jest kuchnia. Większość apartamentów zawiera aneks kuchenny połączony z salonem, w którym standardowym wyposażeniem jest choćby lodówka, płyta grzejna na cztery stanowiska, czajnik, naczynia sztućce czy ekspres do kawy. Starajmy się wybierać takie apartamenty, gdzie do naszej dyspozycji będą też garnki oraz patelnie. Bardzo dużym udogodnieniem jest zmywarka. Dzięki temu nie będziemy musieli tracić czasu na uciążliwe zmywanie naczyń po obiedzie na kilka osób. Jeśli jedziemy z dziećmi, to dużym ułatwieniem będzie pralka. Przyda się też deska do prasowania i żelazko, duża szafa, mikrofalówka czy wyposażenie plażowe w postaci leżaków lub parawanu. Apartament powinien mieć też balkon lub taras. Możemy tam w komfortowy sposób zjeść śniadanie czy choćby spędzić romantyczny wieczór z lampką wina. Niektórzy wynajmujący zapewniają także łóżeczko dla małego dziecka, czy krzesełko, które w znaczniej mierze ułatwia karmienie maluchów.

Lokalizacja

Ostatecznie należy też zadbać o odpowiednią lokalizację. Nie chodzi tu tylko o odległość od plaży czy do centrum Władysławowa. Sprawdźmy, czy apartament przez nas wybrany ma dodatkową infrastrukturę w postaci parkingu, garażu, placu zabaw dla dzieci, ogrodu, miejsca na grilla, ewentualnie basen. Im lepsza infrastruktura, tym wyższa będzie niestety cena wynajmu, jednak w kontekście cen, które obowiązuje w hotelach, nadal jest to atrakcyjna oferta dla każdego, kto planuje odwiedzić apartamenty Władysławowo w sezonie letnim.