Turystyka

Dawniej, dla większości Polaków miejscem docelowym na wypoczynek czy zwiedzanie były góry, morze, ewentualnie wyjazd do miasta takiego jak Kraków czy Warszawa. Z biegiem lat, nasza świadomość dotycząca piękna kraju, w którym mieszkamy, zdecydowanie wzrosła, w związku z tym, coraz chętniej odwiedzamy również inne zakątki Polski.

Piękne miasta, ze wspaniałymi atrakcjami

Do miast, które obowiązkowo należy odwiedzić, jeśli do tej pory się tego nie zrobiło, należą z pewnością Kwidzyn, Myszkowice i Ostrów Wielkopolski. Proponują one liczne atrakcje dla zwiedzających i każde z nich może pochwalić się elementami historycznej architektury. Warto wybrać się tam, jeśli chcemy poznać, co pięknego kryje nasz kraj. Co jeszcze można odkryć podczas wizyty w każdym z tych miast?

Kwidzyn

Jest to niewielkie miasto położone w województwie pomorskim. Największą atrakcją, która czeka na turystów, jest piękny Zamek w Kwidzynie. Otwarto go w 1344 roku, charakteryzuje go styl gotycki, a budując go, inspirowano się na zamkach krzyżaków. Warto przyjechać tu, aby zobaczyć go na własne oczy i zwiedzić wnętrza, po których stąpało wiele postaci historycznych. W mieście turyści znajdą wiele propozycji noclegów, ale warto je odpowiednio wcześnie zarezerwować za pośrednictwem tej strony: https://meteor-turystyka.pl/noclegi,kwidzyn,0.html.

Myczkowce

Przejeżdżając przez województwo podkarpackie, warto wstąpić do Myczkowiec, aby zobaczyć Park Miniatur, w którym obejrzeć można świątynie religii chrześcijańskiej i prawosławnej, oraz zapoznać się z architekturą i kulturą Łemkowską. Po zwiedzaniu, warto wybrać się również na spacer brzegiem Jeziora Myczkowskiego. Wybierając się na wycieczkę z dziećmi, warto wybrać miejsce na nocleg, w którego ofercie jest plac zabaw czy basen, będzie to dodatkowa atrakcja dla pociechy. W Myczkowcach znajdziesz wiele miejsc noclegowych. Zarezerwuj wybraną kwaterę tutaj: https://meteor-turystyka.pl/noclegi,myczkowce,0.html

Ostrów Wielkopolski

Jak sama nazwa wskazuje, miasto znajduje się w województwie wielkopolskim, położone jest nieopodal Kalisza. Odwiedzając Ostrów Wielkopolski, warto zwrócić uwagę na piękne kościoły oraz katedrę. Obowiązkowym punktem jest licząca ponad sto lat Konkatedra św. Stanisława Biskupa oraz Kościół św. Antoniego Padewskiego, który wybudowany został tuż przed II Wojną Światową. O atrakcje dla dzieci, zadba z pewnością park linowy, dostosowany zarówno dla dużych, jak i małych pociech. W tej miejscowości znajdziesz zarówno piękne, dogodne hotele, jak i mniejsze pensjonaty czy apartamenty. Możesz je zarezerwować tutaj: https://meteor-turystyka.pl/noclegi,ostrow-wielkopolski,0.html.