Turystyka

Polscy turyści w większości zwiedzili już Europę, szukają więc nowych, atrakcyjnych kierunków. Wbrew pozorom nie stawiają wyłącznie na ciepłe kraje na południu. Coraz częściej nasi rodacy udają się do Azji.

Malediwy – luksusowe wakacje na rafie koralowej

Malediwy to najmniejszy kraj na świecie. Blisko tysiąc wysp, z czego zaledwie jedna piąta jest zaludniona, zajmuje mniejszą powierzchnię niż połowa Warszawy. To także najniższe państwo świata, jego najwyższy szczyt ma niewiele ponad dwa metry. Jednocześnie to kraj z bogatą ofertą turystyczną, szczególnie dla spragnionego egzotyki Europejczyka. Bezkres Oceanu Indyjskiego na horyzoncie graniczy z błękitem nieba, plaże kuszą drobnym, białym piaskiem, widok hamaku pod palmami to tutaj codzienność. Za to niecodzienne są domki na wodzie. Tu nie spędza się wakacji nad oceanem, ale dosłownie na oceanie. Nie brak też luksusowych hoteli na wybrzeżach wielu wysp.

orientalne kierunki na wakacje jakie wybieraja polacy

Na Malediwy warto się wybrać, jeśli lubimy nurkować i podglądać podwodny świat, kuszą nas kameralne wakacje na końcu świata, lubimy ciszę, spokój i dobre jedzenie. Malgaskie wyspy są bardzo romantyczne, to doskonały kierunek na miesiąc miodowy.

Kiedy polecieć: Od grudnia do marca temperatury są najkorzystniejsze, jest też najmniej opadów.

Wietnam – kraj dla kulturoznawców, którzy lubią odpocząć nad brzegiem morza

Wietnam zdecydowanie zasługuje na to, by odkryć go na nowo. Niestety kojarzony jest głównie z amerykańską wojną w Wietnamie i postrzegany jako nieciekawy, wręcz nieprzyjazny. A przecież to nieprawda! Podróż przez cały kraj to doskonała okazja, by poznać historię tego niezwykłego kraju, zanurzyć się w architekturze i kulturze stolicy – Hanoi, zwiedzić najciekawsze zabytki, pospacerować między starymi kamienicami i spróbować oryginalnych, wietnamskich sajgonek.

Przy tym wszystkim nie można zapomnieć, że Wietnam to kraj położony nad Morzem Południowo-Chińskim. Nie brak tu malowniczych plaż i luksusowych hoteli, gdzie można oddać się błogiemu lenistwu w otoczeniu luksusu.

Kiedy polecieć: Wiosną lub jesienią, kiedy temperatury i opady są dość umiarkowane.

Zobacz: Rajskie plaże Wietnamu, które warto odwiedzić.

Tajlandia – nie tylko plaże

Kolejny kraj azjatycki. Ten wydaje się bliższy polskim turystom, wszak do Tajlandii latamy od lat. Biuro podróży memories.pl proponuje nieco inne spojrzenie na Tajlandię. To już nie tylko kraj pełen rajskich plaż i pikantnego jedzenia. To kraj, w którym można spędzić bardzo ekskluzywny urlop, mieszkając w luksusowej willi z prywatnym basenem. Podróż po Tajlandii została tak zaplanowana, by nie powielać tras opisywanych w popularnych przewodnikach i na stronach internetowych. Tajlandia jakiej nie znacie? Właśnie jest na wyciągnięcie ręki! Malowniczych plaż i okazji do nurkowania oczywiście też nie zabraknie, jak i innych atrakcji.

Kiedy polecieć: szczyt sezonu turystycznego przypada na porę chłodną, od listopada do lutego. Średnia temperatura wynosi wtedy 30°C.

A może po prostu odpowiednią destynacją okaże się Afryka