Tenis

US Open to ostatni, czwarty turniej wielkoszlemowy w każdym roku. Oficjalnie nazywany jest Mistrzostwami Stanów Zjednoczonych w tenisie ziemnym. Zazwyczaj organizowany jest na przełomie sierpnia i września w Nowym Jorku. Turniej jest organizowany co rok. Pierwsze rozgrywki zorganizowane został w 1881 roku. Z kolei pierwszy singlowy turniej dla kobiet odbył się w 1887 roku. US Open jako jedyny turniej wielkoszlemowy nie został zawieszony na czas I ani II wojny światowej.

Dzięki temu ma na swoim koncie najwięcej rozegranych edycji, mimo że jest „młodszy” od Wimbledonu. Do 1968 roku turniej nosił nazwę U.S. National Championships. Ten prestiżowy turniej przyciąga najlepszych tenisistów i tenisistki na świecie. Zwycięstwo jest marzeniem wszystkich, a kibice mogą cieszyć się niesamowitymi emocjami, które rozgrywki dostarczają aż do samego finału.

US Open turniej poprzedzający

Turniej US Open poprzedzany jest sześciotygodniową serią turniejów odbywających się w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Rozgrywki mają miejsce w Los Angeles, Atlancie, Waszyngtonie, Toronto lub Montrealu, Cincinnati i Winston-Salem. Kobiety rywalizują z kolei w Stanford, San Diego, Toronto lub Montrealu, Cincinnati oraz New Haven.

Od 2004 roku cykl tych rozgrywek nazywany jest US Open Series. Zwycięstwo we wszystkich turniejach serii w połączeniu z triumfem w turnieju US Open podwaja premię za wygraną. Mimo, że jest to ogromna motywacja, do tej pory udało się to jedynie dwójce tenisistów: Kim Clijsters w 2005 roku i Rogerowi Federerowi w 2007.

US Open, Polacy w turnieju

Turniej US Open to także spektakularne występy Polskich sportowców. Największym osiągnięciem do tej pory był występ Jadwigi Jędrzejowskiej w 1937 roku. Rok później dotarła również do finału debla w parze z Simone Mathieu. Najlepszym występem wśród zawodów panów może pochwalić się Wojciech Fibak. W 1977 roku dotarł on do czwartej rundy w turnieju singlowym. Na uwagę zasługują również występy Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego w 2011 roku.

W 2007, 2008 i 2012 roku duży sukces osiągnęła Agnieszka Radwańska. W rywalizacji doszła do 4 rundy. W 2007 roku pokonała wyżej ocenianą Marię Sharapovą w trzech setach. W rywalizacji męskiej duży sukces osiągnął również Łukasz Kubot, który w 2006 roku dotarł do 3 rundy rywalizacji. Również w rywalizacji juniorów możemy poszczycić się sukcesami. W 2007 roku do finału doszedł Jerzy Janowicz, a Urszula Radwańska, młodsza siostra Agnieszki, wygrała rywalizację deblową i doszła do finału, który przegrała z Kristiną Kucovą.

US Open prestiż i pieniądze

Turniej US Open to część Wielkiego Szlema. Zwycięstwo daje nie tylko wysokie wygrane, ale również prestiż. Przyciąga graczy, rzesze kibiców, którzy chcą oglądać swoich idoli i oczywiście sponsorów szukających nowych przedstawicieli. Producenci butów tenisowych, rakiet tenisowych czy akcesoriów do gry w tenisa mają bezpośrednio dostęp do młodych gwiazd tenisa, które są przyszłością sportu. Jednym z takich producentów jest Babolat, którego produkty można znaleźć w sklepie Amazing.

Turniej przynosi również niesamowite emocje i zwroty akcji. Kibice z zapartym tchem śledzą kolejne etapy i to jak zmienia się drabinka rozgrywek US Open. Niejednokrotnie rozgrywki przynosiły zaskakujące zwroty akcji i zwycięstwa, których nikt się nie spodziewał. Największe gwiazdy tenisa jak Roger Federer, Rafael Nadal czy Serena Williams uczestnictwo w rozgrywkach uważają za jedno z ważniejszych wydarzeń w karierze.

US Open 2019

W tym roku turniej rozpocznie się w poniedziałek 26 sierpnia, a zakończy w niedzielę 8 września. Wśród wszystkich rozgrywek mamy nadzieję zobaczyć dobry występ pochodzącego z Polski tenisisty, Huberta Hurkacza. Już 21 i 22 sierpnia zagra swój pierwszy mecz. Drugim Polakiem reprezentującym nas na tegorocznym turnieju jest Kamil Majchrzak. Będziemy mogli śledzić jego rozgrywkę już 22 sierpnia.

Z niecierpliwością czekamy więc na wielkie emocje i rozgrywki turnieju. Już 8 września poznamy tegorocznego zwycięzcę turnieju US Open. Oczywiście mamy nadzieję na jak najwyższe miejsce Polaka. A do tego czasu pozostaje nam cierpliwie czekać i śledzić poczynania zawodników.