Turystyka

Dolny Śląsk obfituje w ciekawe miejsca, które każdy powinien zobaczyć. Jest to idealna propozycja zarówno dla osób podróżujących samotnie, jak i w rodzinnym gronie. Każdy może znaleźć tutaj coś odpowiedniego dla siebie. Przed wyruszeniem w podróż warto jest stworzyć plan zwiedzania. Dobra organizacja to podstawa do tego, aby wykorzystać każdą minutę podczas wycieczki. Jakie miasta warto odwiedzić na początku?

Wrocław
Wrocław jest stolicą Dolnego Śląska. Właśnie dlatego zwiedzanie warto rozpocząć od tego miasta. Ma ono niezwykle ciekawą historię. Szczególną uwagę warto zwrócić uwagę na imponujący rynek. Znajdziemy tutaj wiele obiektów, które zostały zachowane w niemal nienaruszonym stanie. Przepiękne kamienice czarują swoją nieprzeciętną i unikalną architekturą. Miasto zostało zniszczone w okresie wojennym, jednak rynek pozostał w niemal idealnym stanie. Oczywiście od tego czasu obiekty przeszły renowację, jednak nie straciły przez to swojej duszy i niepowtarzalnego wyrazu. Ciekawym jest, że na wrocławski rynek możemy dotrzeć z każdej strony - jest to prawdziwe serce miasta, gdzie zawsze tętni życie.We Wrocławiu znajdziemy atrakcje zarówno dla małych, jak i dużych. Właśnie dlatego chętnie przyjeżdżają tutaj rodziny z dziećmi. Trzy atrakcje, które warto zobaczyć we Wrocławiu to Hala Stulecia, Afrykarium, czy też Panorama Racławicka. Możliwości jest oczywiście o wiele więcej. 

Nocleg we Wrocławiu

Zapewne zdecydowaliście, że chcecie poznać Dolny Śląsk, to naprawdę doskonały pomysł. Teraz pozostanie Wam organizacja całego przedsięwzięcia. W tym celu polecamy zacząć od poszukiwania miejsca na nocleg. Na Dolnym Śląsku jest bardzo dobrze rozwinięta sieć obiektów turystycznych. Wybierając się do Wrocławia warto zarezerwować sobie nocleg w centrum miasta. Boomem ostatnich lat są apartamenty w centrum Wrocławia, które zyskują coraz większe uznanie. Wynajmując apartament we Wrocławiu - http://apartamentywroclaw24.pl zyskujecie nie tylko wygodny nocleg w dobrej cenie ale i swobodę oraz poczucie domowej atmosfery. Apartamenty są rozmieszone w nowoczesnych obiektach, które są zlokalizowane w różnych częściach Wrocławia. Apartament to bardzo dobre rozwiązanie gdy zależy nam na dobrej cenie noclegu, wygodzie i swobodzie. 

poland 3695207 640

Wałbrzych
Wałbrzych jest jednym z najpopularniejszych miast Dolnego Śląska. Tutaj również możemy znaleźć wiele ciekawych obiektów turystycznych. Z całą pewnością warto zobaczyć Zamek Książ, który jest trzecim pod względem wielkości zamkiem w Polsce. Jest to budowla położona w zachwycającym otoczeniu. Interesująca jest również jego historia - przez lata był wielokrotnie burzony i odbudowywany. Turyści chętnie odwiedzają także rynek w Wałbrzychu, gdzie można odpocząć, a także skorzystać z oferty pobliskich knajp i restauracji. Miłośnicy niespotykanych konstrukcji powinni zobaczyć Szyb Chrobry, który liczy sobie ponad sto lat. To metalowe konstrukcje tworzące razem przyciągającą wzrok całość. Ciężko przejść obok obojętnie.

jelenia gora 2155854 640


Jelenia Góra
Planując wizytę na Dolnym Śląsku nie można pominąć Jeleniej Góry. Koniecznie trzeba tutaj odwiedzić Karkonoski Park Narodowy. To idealna opcja dla tych, którzy oczekują zapierających dech w piersiach krajobrazów. Kontakt z naturą wprawia w dobry nastrój, a także pozwala oderwać się od codzienności. Będzie to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Spacery w towarzystwie przyrody z pewnością pozwolą nam oczyścić umysł. Innym miejscem do zobaczenia w Jeleniej Górze jest Zamek Chojnik. Po wejściu na wieżę możemy podziwiać panoramę Kotliny Jeleniogórskiej i Karkonoszy. Wyzwanie stanowi tutaj sama droga prowadząca do zamku, która wymaga pewnej kondycji. Widok na szczycie wynagradza jednak włożony wysiłek. Do pozostałych atrakcji opisywanego miasta można zaliczyć m.in. Pałac Łomnica, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, Muzeum Miejskie - Dom Gerharta Hauptmanna.