Rzeszów

Rzeszów to miasto, które przyciąga wiele młodych osób. Jest miastem, które jest zielone, zadbane, czyste a przy tym dynamicznie się rozwija.

Wiele osób, które zastanawiają się nad przeprowadzką do tego miasta ma jednak obawy o to, czy uda im się znaleźć mieszkanie, które spełni ich oczekiwania. Spróbujmy je rozwiać - sprawdźmy jak wygląda rynek mieszkaniowy w Rzeszowie.

Średnie ceny mieszkań w Rzeszowie - co warto o nich wiedzieć?

Jeśli decydujemy się na zakup mieszkania w Rzeszowie musimy mieć świadomość, że ceny w tym mieście kształtują się na dobrym poziomie. Mieszkania są tu o wiele tańsze niż w wielu innych miastach podobnej wielkości. Na chwilę obecną osoby, które chcą zakupić mieszkanie w tym mieście muszą przygotować się na wydatki rzędu około 6000 tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Sprawdź aktualne ceny mieszkań w Rzeszowie: https://sonarhome.pl/ceny-mieszkan/rzeszow

Jak kształtują się ceny w poszczególnych dzielnicach miasta?

Oczywistym jest, że średnia cena mieszkania nie oznacza, że za każdą nieruchomość zapłacimy dokładnie tyle samo. Na koszty zakupu mieszkania wpływa bowiem jego stan, stan budynku, to na którym piętrze się znajduje oraz okolica. Bardzo wielki wpływ ma również dzielnica, na której nieruchomość chcemy kupić.

W przypadku Rzeszowa najdroższe są mieszkania, które znajdują się w dzielnicy Piastów. Obecnie za metr kwadratowy mieszkania w tej dzielnicy zapłacimy średnio 6717 zł, czyli aż o 1270 zł więcej niż w mieście ogółem. Wśród najtańszych dzielnic w Rzeszowie wymienić możemy zaś dzielnice Bzianka i Miłocin.

Prognozy dotyczące cen - kupić mieszkanie już teraz czy lepiej jeszcze poczekać?

Każdy, kto chce kupić własne mieszkanie chce wydać jak najmniej. To całkowicie zrozumiałe. Nic więc dziwnego, że często zastanawiamy się czy warto podjąć decyzję o zakupie już teraz, czy też lepiej poczekać na atrakcyjniejsze ceny. W przypadku Rzeszowa ceny rosną, jest to jednak wzrost powolny. Prognozuje się jednak, że już na koniec roku metr kwadratowy mieszkania może być droższy nawet o kilkaset złotych. Nie warto więc odwlekać decyzji o zakupie.

Kupno i sprzedaż - jak wygląda sytuacja?

Wiemy już jak wyglądają ceny mieszkań w Rzeszowie, czy jednak ze znalezieniem mieszkania, które będzie odpowiadało naszym potrzebom nie będziemy mieli żadnych trudności? Okazuje się, że nie. Każdego miesiąca aktywnych jest ponad tysiąc ofert sprzedaży mieszkań - jest więc w czym wybierać. Najwięcej ogłoszeń dotyczy nieruchomości w dzielnicy Śródmieście.

Jak zaś wygląda kwestia sprzedaży mieszkania? Ile musimy oczekiwań na znalezienie nabywcy? Informacje dla sprzedających są bardzo dobre. Czas aktywności oferty na rynku wynosi w tym mieście około 42 dni. Potrzebujemy więc nieco ponad miesiąca by znaleźć nabywcę swojego mieszkania.

Podsumowując, w Rzeszowie nie brakuje atrakcyjnych ofert zakupu mieszkania, które są dość przystępne cenowo. Również sprzedający nieruchomości nie mają powodów do narzekań. Jeśli chcesz wiedzieć więcej i dokładnie przeanalizować sytuację na rynku mieszkaniowym w Rzeszowie koniecznie odwiedź stronę internetową https://sonarhome.pl/wycena-mieszkania/rzeszow. Znajdziesz tam szereg informacji o tym, jak kształtuje się rynek nieruchomości w tym mieście.