fot.: Krzysztof Porebski / PressFocus

Piłka Nożna

Stal Rzeszów, mimo że dopiero awansowała do II ligi, już teraz utrzymuje się na wysokiej pozycji. Jednak czy zespół ten zdoła utrzymać swoją dobrą passę i w błyskawicznym tempie wskoczy do I ligi?

Piłka nożna to sport, w którym nie brakuje niespodzianek – o ile przeskok Stali Rzeszów z trzeciej do drugiej ligi nie był niczym zaskakującym, to już bardzo mocny start tzw. beniaminka okazał się dość zaskakujący. Dowiedzmy się, co może przemawiać za tym, że Stal Rzeszów utrzyma swoją mocną przewagę i przeskoczy o ligę wyżej.

Mocny start klubu piłki nożnej z Rzeszowa

Po nowym zespole w drugiej lidze piłki nożnej mało kto spodziewał się szybkiego zdominowania całej grupy. To co prawda dopiero początek sezonu, ale Stal Rzeszów już wykazała się między innymi zwycięskim, acz zaciętym meczem z Elaną Toruń, zakończonym wynikiem 1:0. Dzięki swoim sukcesom obecnie plasuje się na 1 miejscu w rankingu II ligi z wynikiem 15 punktów. Niestety rezultat spotkania z Widzewem Łódź nie zakończył się dla Stali Rzeszów optymistycznie (3:1 dla łódzkiego klubu piłki nożnej). Sezon zapowiada się jednak optymistycznie! Jakie przesłanki wskazują na to, że Stal Rzeszów może liczyć na sukces w dalszych zmaganiach drugoligowych klubów piłki nożnej?

Solidne piłkarskie podstawy

O sile zespołu stanowi przede wszystkim jego stabilna struktura – skład drużyny był budowany niemalże od podstaw, a jego trzon pozostaje taki sam przez większość czasu. Zmiany kadrowe przeprowadzane są raczej na zasadzie pojedynczych wzmocnień niż przebudowy całości, co sprzyja zgraniu i integracji zawodników piłki nożnej. Warto też wspomnieć o potencjale uzdolnionych piłkarzy: w Stali Rzeszów grają między innymi doświadczony bramkarz Sebastian Nowak i wprawiony napastnik Grzegorz Goncarz. Trzecim, bardzo istotnym elementem mogącym przyczynić się do dalszych sukcesów Stali, jest działalność trenera Janusza Niedźwiedzia. To szkoleniowiec z dużym doświadczeniem, który nie boi się dokonywania częstych zmian w głównym składzie piłkarskiego zespołu.

Hiszpańska „tradycja” w piłce nożnej

Niespodziewane sukcesy Stali Rzeszów pokazują, jak fascynującym sportem potrafi być piłka nożna, nawet jeżeli nie są to zmagania zespołów ekstraklasy. Doceniają to nie tylko polscy kibice. Hiszpanie lubią piłkę nożną i krakowskie kluby Ekstraklasy! Okazuje się, że w tym regionie gra bardzo wielu piłkarzy z półwyspu Iberyjskiego: w Cracovii grali na przykład Airam Cabrera i Javi Hernandez, podczas gdy w Wiśle Kraków możemy obecnie zobaczyć w akcji Chucę. Wszystko zaś zaczęło się od Piasta Gliwice, czyli zespołu, który dzięki przyjęciu do swojej drużyny aż trzech piłkarzy o południowych korzeniach, awansował z powodzeniem do ekstraklasy. Nagła popularność Hiszpanów w krakowskim futbolu to kolejny przykład na nieprzewidywalność trendów w piłce nożnej.

Stal Rzeszów zdołała już na początku sezonu wywalczyć silną pozycję w drugiej lidze piłki nożnej, ale czeka ją wiele pracy, jeżeli ma zamiar ją utrzymać. Kadry tego zespołu są silne, zatem niewykluczone, że drużynie z Rzeszowa uda się tego dokonać. Warto mieć to na uwadze, obstawiając drugoligowe rozgrywki piłki nożnej w serwisach takich jak sts.pl.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.