Turystyka

Palma De Mallorca od lat jest bardzo popularnym kierunkiem wakacjach wyjazdów. Nie ma się co dziwić: krystalicznie czysta woda, biały piasek i szereg atrakcji przyciągają turystów z całego świata. Wybierając się na Majorkę, warto zadbać o praktyczne aspekty wyjazdu – przeloty oraz pogodę.

Najlepszym sposobem dostania się na Majorkę jest skorzystanie z lotów czarterowych. Są to przeloty organizowane przez biura podróży z myślą o podróżujących, którzy wykupią ich wycieczki. Gdy jednak nie zostaną sprzedane wszystkie miejsca, biura wystawiają na swoich stronach loty dostępne także dla osób niekorzystających z ich wczasów. Bardzo często są to loty last minute, dlatego cechuje je niska cena. Co ważne, czartery realizowane są z reguły w miesiącach wakacyjnych (np. od czerwca do września). Warto na bieżąco śledzić oferty biur i zapoznawać się z ofertami wystawianymi przez nie oraz korzystać z porównywarek cen lotów, by znaleźć dobre okazje. Przewoźnicy regularni nie oferują lotów bezpośrednich z Polski na Majorkę. Konieczna jest przesiadka w Zurychu lub Frankfurcie (w czasie lotów realizowanych z: Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Katowic). Oferty tanich lotów na Majorkę można znaleźć m.in. tutaj: https://www.fru.pl/tanie–loty/do–Palma+De+Mallorca–PMI/.

Najlepszy czas na wczasy na Majorce

Majorka jest największą wyspą na Morzu Śródziemnym, a Palma De Mallorca jest jej największym miastem i jednocześnie stolicą. Leży ona w strefie klimatu śródziemnomorskiego z suchym latem i opadami w zimie. Z tego powodu najwięcej osób podróżuje na Majorkę w okresie od maja do września, kiedy temperatura powietrza wynosi od 22 do 30℃, a temperatura wody 18–26℃. Warto pamiętać, że wczesna wiosna, jesień oraz zima w Palma De Mallorca również należy do przyjemnych – temperatura powietrza nie spada poniżej 15℃, co dla niektórych stanowi idealną temperaturę do wypoczynku i zwiedzania. Trzeba też mieć na uwadze fakt, że w tym czasie jest wyższe prawdopodobieństwo wystąpienia opadów na wyspie.

Atrakcje Palma De Mallorca

Pobyt na Majorce nie może być uznany za pełny bez wizyty w jej największym mieście, uważanym za stolicę Balearów. Do głównych atrakcji Palma De Mallorca zaliczana jest ogromna gotycka katedra La Seu, która stanowi wizytówkę nie tylko miasta, ale i całej wyspy. Turystów zachwyca zarówno jej fasada, jak i wnętrze ozdobione przez żyrandol autorstwa Gaudiego. Kolejnym ważnym zabytkiem Palmy jest Pałac Królewski La Almudaina, będący oficjalną siedzibą hiszpańskiej rodziny królewskiej. Na uwagę zasługują także królewskie ogrody położone wokół rezydencji. Będąc w mieście, warto udać się również do El Parque del Mar będącego świetnym parkiem do spacerów i odpoczynku oraz na dawną giełdę towarową, która aktualnie pełni funkcję galerii sztuki. Ponadto godnym uwagi miejscem jest Paseo Marítimo, czyli promenada zlokalizowana przy morzu. Cumuje w niej wiele jachtów przyciągających wzrok turystów. Będąc na Majorce, warto także odwiedzić lokalne restauracje i puby, by spróbować hiszpańskich smakołyków.