Sport

W ubiegłym tygodniu największa polska firma bukmacherska - STS - ogłosiła, że podpisała z Peterem Schmeichelem kontrakt, który zakłada, że legendarny bramkarz reprezentacji Danii oraz Manchesteru United stanie się globalnym ambasadorem marki.

To kolejna informacja, która potwierdza, że od momentu nowelizacji ustawy hazardowej polskie spółki z branży hazardowej nabrały wiatru w żagle i coraz śmielej myślą o inwestowaniu nie tylko w produkt dostępny dla rodzimych użytkowników.

Ekspansja największych polskich firm bukmacherskich

Obecny rok jest niezwykle udany w szczególności dla bukmacherów STS oraz FORTUNA, którzy nie dość, że znacznie zwiększyli przychody i udział w rynku, ale również zaczęli pojawiać się w świadomości branży zagranicznej. Prowadzona przez Mateusza Juroszka spółka STS w roku 2019 przeprowadziła szereg ambitnych działań, które w przyszłości maja zaowocować międzynarodowym rozpoznawalnością. W lutym podczas konferencji prasowej Prezes STS Mateusz Juroszek zapowiedział uruchomienie serwisu w aż 11 krajach: Wielkiej Brytanii, Niemczech, Norwegii, Islandii, Luksemburgu, Słowenii, Andorze, San Marino, Gibraltarze, Malcie oraz Łotwie. W pierwszym etapie rozwoju oferta skierowania jest głównie do dwumilionowej Polonii zamieszkujacych Wielką Brytanię, Niemcy i Norwegię. Z badań wykonanych na zlecenie bukmachera wynika, że markę STS zna aż 80% dorosłych Polaków, a wśród polaków mieszkających za granicą wskaźnik ten wynosi 52%. Ogłoszona w listopadzie współpraca z Peterem Schmeichelem jest kolejnym etapem, który ma w założeniu zwiększyć rozpoznawalność przede wszystkim na Wyspach Brytyjskich. O tym, że strategia przyjęta przez STS jest skuteczna najlepiej świadczą nominacje do najbardziej prestiżowych nagród w branży hazardowej. Bukmacher otrzymał nominacje w dwóch kategoriach do statuetek SBC Awards, które eksperci branży hazardowej nazywają hazardowymi oscarami. Polska firma walczyła o tytuł w najbardziej prestiżowej kategorii: bukmacher roku na świecie oraz w kategorii najlepszy operator łączący ofertę zakładów wzajemnych i kasyna.

Polski rynek hazardowy

Według szacunków Najwyższej Izby Kontroli polski rynek zakładów wzajemnych warty jest obecnie ok 8 mld złotych i od momentu nowelizacji ustawy hazardowej zwiększył wartość ponad dwukrotnie. Największymi podmiotami posiadającymi licencje ministerstwa finansów, a tym samym będącymi legalnymi bukmacherami online są STS oraz FORTUNA. Ta pierwsza firma posiada blisko 50% udziałów w rynku, natomiast znana m.in. ze sponsorowania piłkarzy Legii Warszawa FORTUNA zajmuje drugie miejsce z wynikiem 34% udziałów w rynku. Nie powinien dziwić więc fakt, że obie firmy w ostatnich miesiącach zwiększyły rywalizację o nowych klientów.