Turystyka

Już od 14 roku życia można uzyskać patent żeglarski. Czym jest patent? Najprościej mówiąc jest to dokument uprawniający do prowadzenia jachtów po wodach śródlądowych i morskich. Jest on konieczny jeśli chcemy poruszać się po mazurskich wodach własnym jachtem lub wypożyczonym. Jeśli w przyszłości chcesz samodzielnie prowadzić jacht to zapisz się na kurs żeglarski dla młodzieży organizowany przez Szkołę Żeglarstwa PuntoVita i zdobądź patent żeglarski. Posiadamy duże doświadczenie w organizacji szkoleń dla młodych ludzi, nasze obozy i rejsy są zawsze w pełni bezpieczne.

Żeglarskie ABC w teorii i praktyce

Od kilkunastu lat organizujemy szkolenia żeglarskie dla młodzieży i dorosłych. Nasi instruktorzy posiadają potrzebne kwalifikacje i duże doświadczenie żeglarskie. W trakcie szkolenia żeglarskiego uczymy zarówno praktyki jak i teorii. Załogi jachtów liczą maksymalnie 5 osób i dobrane są pod względem grupy wiekowej. Dzięki temu nauka odbywa się w przyjemnej atmosferze. Podczas rejsu każdy będzie miał okazję stanąć za sterem i pod okiem sternika przećwiczyć wszelakie manewry.

Więcej szczegółów: https://puntovita.pl/kursy-zeglarskie-dla-mlodziezy/

instruktor zeglarstwa

W trakcie rejsu nauczycie się samodzielnie prowadzić jacht, płynąć na żaglach i silniku, wykonywać zwroty, planować trasę. Każdy element jest tłumaczony od podstaw przez instruktorów tak, aby nawet osoby początkujące mogły opanować niezbędne umiejętności żeglarskie. Wykłady z wiedzy teoretycznej organizowane są w trakcie postojów na lądzie. Instruktorzy w ciekawy sposób przedstawią wiedzę z teorii żeglowania, budowy jachtów, przepisów, locji i wiele innych.

Organizowane będą również kartkówki/testy sprawdzające wiedzę, w ten sposób kursanci mogą w zweryfikować na jakich aspektach powinni się jeszcze skupić, co powinni powtórzyć. Nasi sternicy chętnie odpowiedzą na każde pytanie i pomogą wyjaśnić trudniejsze elementy. Jeśli masz ukończone 14 lat to zapraszamy na nasze szkolenie żeglarskie. Po szkoleniu w naszej firmie zdanie egzaminu na patent będzie już tylko formalnością.

Zdobądź legalne uprawnienia do samodzielnego prowadzenia jachtu

Jeśli żeglarstwo pochłonęło Cię na tyle, że planujesz w przyszłości samodzielnie prowadzić jacht będziesz potrzebować do tego specjalnych uprawnień. Wprawdzie prawo zezwala na prowadzenie jachtu do 7,5 metra długości przez osoby dorosłe bez żadnych uprawnień. Jednak często możemy spotkać się z odmową przy wypożyczaniu takiej jednostki bez ukazania uprawnień. Dlatego warto zapisać się na młodzieżowe szkolenie żeglarskie i uzyskać legalne uprawnienia. Dobre szkolenie powinno przygotować kursanta do egzaminu na patent. Nasze szkolenie będzie skarbnicą wiedzy teoretycznej i praktycznej, dzięki której bez problemu uzyskamy uprawnienia.

szkolenie zeglarskie dla mlodziezy

Na Mazurach powstaje coraz więcej szkół żeglarskich, w jaki sposób wybrać odpowiednią? Najważniejsze są uprawnienia firmy. Organizator kursu żeglarskiego powinien posiadać stosowne uprawnienia regulowane prawem. Najważniejsze z nich to wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Certyfikat Ubezpieczenia dla organizatorów turystyki. Ponad to jeśli w rejsie biorą udział osoby niepełnoletnie organizator ma obowiązek zgłosić taki rejs do Kuratorium Oświaty. Ważnym elementem jest również doświadczenie firmy w organizacji szkoleń żeglarskich. Firma z dużym stażem będzie posiadała grono stałych klientów do których dotrzeć można poprzez pozytywne opinie na portalach społecznościowych i forach internetowych.

Rejs młodzieżowy ze szkoleniem na patent żeglarski - dołącz do PuntoVita!

Mazurska Szkoła Żeglarstwa PuntoVita posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu rejsów, kursów oraz szkoleń żeglarskich. Nasza kadra instruktorska lubi pracować z młodymi ludźmi. Zatrudniamy ludzi z pasją, dzięki którym szkolenie odbywa się w przyjemnej atmosferze i dostarcza mnóstwo zabawy.

teoria patent zeglarski

Często nasi kursanci to uczestnicy innych rejsów turystycznych lub osoby, które po prostu uwielbiają razem z nami przemierzać mazurskie szlaki. Szkolenia z nami to nie tylko nauka. To również zwiedzanie najpiękniejszych zakątków Mazur, to nowe znajomości i przyjaźnie, to sprawdzenie siebie w różnych warunkach. Kto wie, może i Ty zarazisz się pasją do żeglarstwa i kiedyś wystartujesz w regatach lub dołączysz do grona naszych instruktorów.

Zdobądź legalne uprawnienia do samodzielnego prowadzenia jachtu. Nauczysz się żeglować w różnych warunkach. Poznaj kulturę żeglarską i odkryj nowy sposób na życie. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty rejsów szkoleniowych. Już teraz dołącz do naszej załogi!

https://mlodzinadorobku.pl/rejsy-zeglarskie-dla-mlodziezy-mazury-2020/