Turystyka

Samochody na wynajem stały się bardzo popularną usługą. Opcja długoterminowa dla firm cieszy się poważaniem u wielu przedsiębiorstw – jest wygodna i daje sporo korzyści przy stałej racie. Nie mniejszy popyt dotyczy samochodów osobowych, wypożyczalnie aut z roku na rok zwiększają swoją flotę z myślą o krótkoterminowych umowach. Polacy zwykle wypożyczają samochody na cele turystyczne. Czy taki wariant się opłaca? Ile kosztuje wypożyczenie auta na urlop?

Wynajem samochodów – bezpieczeństwo i gwarancja spokojnej podróży

To zdecydowanie jedna z zalet, za którą warto zapłacić. Wypożyczalnia samochodów posiada serwisowane pojazdy w bardzo dobrym stanie, idealnie przystosowane do dalekich podróży. Rezerwacja auta uwzględnia między innymi assistance oraz dodatkowe opcje wyposażenia, zapewniające bezpieczeństwo, np. foteliki dla dzieci. Jeśli nasze cztery koła są niepewną opcją na daleki wyjazd, zdecydowanie warto przemyśleć wynajem samochodów. Podróż będzie bezpieczniejsza i wygodniejsza.

To właśnie wygoda jest drugą największą zaletą samochodów na wynajem. Trzeba podkreślić, że nie dysponując własnym autem, do dyspozycji pozostają nam publiczne środki transportu, np. pociągi lub autobusy. W letnie upały podróż tego typu to prawdziwa męczarnia, zabiera mnóstwo czasu i środków, a i tak rzadko kiedy dowiezie nas bezpośrednio do celu. Wypożyczalnia samochodów to miejsce, które warto odwiedzić przed wakacjami, szczególnie jeśli planujemy jechać z małymi dziećmi. Klimatyzowane wnętrze z odpowiednim wyposażeniem i bagażnikiem do zapakowania niezbędnego asortymentu, takiego jak choćby wózek spacerowy czy nosidełko, to zdecydowanie kwestie warte przemyślenia.

Masz pytania?

Wypożyczalnia Samochodów CARSON Kalisz
Długo terminowy wynajem samochodów na wakacje
ul. Częstochowska 201, 62-800 Kalisz
Tel. 608 831 882

Ile kosztuje wynajem samochodu?

Jak się okazuje, wypożyczalnia aut to miejsce, które kojarzymy ze zbędnym luksusem. To mit, który obalimy już po 5 minutach rozmowy z konsultantem. Jak się okazuje wynajęcie ergonomicznego, rodzinnego samochodu klasy C to koszt około 120 zł na dobę. Samochody na wynajem można znaleźć już od około 50 zł za dobę, są to zwykle małe osobówki typu Fiat Panda, które najczęściej wypożyczalnie aut oferują za granicą, w ciepłych krajach.

art

Foto. Pojemny bus 8-osoby z wypożyczalni Carson z Kalisza

Jadąc na wakacje większą grupką, np. z rodziną lub przyjaciółmi, interesującą może okazać się wypożyczalnia busów. Jadąc w jednym pojeździe jest zdecydowanie taniej, koszta związane z najmem, opłatami autostrad, parkingów itp. dzielone są na większą ilość pasażerów. Wynajem busa 9-osobowego to koszt około 250 zł za dobę. Na wyjazdy krótkoterminowe w kraju i za granicą, np. wesela czy festiwale muzyczne, tego typu opcja jest bardzo korzystna i wygodna.

Pamiętajmy jednak o limicie kilometrów – po jego przekroczeniu naliczone zostaną koszta za każdy dalej przejechany dystans. Rezerwacja auta uwzględnia zwykle pełen bak przy odbiorze. W momencie oddania bak paliwa musi mieć dokładnie taki sam stan, w innym wypadku wypożyczalnia samochodów napełni go na nasz koszt, naliczając niekorzystną taryfę. Wiele z dodatkowych opcji wyposażenia także jest płatna, np. fotelik dla dziecka lub urządzenie GPS. Warto wszystkie te kwestie wyjaśnić w wypożyczalni aut jeszcze przed podpisaniem umowy.