Sport

Zakłady bukmacherskie są popularne głównie ze względu na dostarczane emocje oraz możliwość dodatkowego zarobku. Aby jednak nasza zabawa była bezpieczna, powinniśmy zadbać o to, by wybrać do gry odpowiedniego operatora - działającego legalnie w naszym kraju. Po czym poznać, że bukmacher gra fair? Dlaczego jest to takie ważne i co może się stać, jeżeli tego nie dopilnujemy?

1. Jak odróżnić legalnego bukmachera?

2. Na jakie atrakcje możemy liczyć u legalnego bukmachera?

3. Dlaczego legalność platformy, na której gramy, jest tak ważna?

Jak odróżnić legalnego bukmachera?

Jeżeli chcemy zacząć naszą przygodę z zakładami, dobrze jest zorientować się najpierw, w jaki sposób rozróżnić legalnego bukmachera od tego, który nie działa zgodnie z prawem na terenie naszego kraju. Aby dany operator mógł oferować nam zakłady wzajemne, musi posiadać odpowiednią licencję, którą wydaje Minister Finansów. Możemy łatwo sprawdzić w internecie, czy interesująca nas platforma do zakładów posiada podobne zezwolenie. Jeżeli tak, to znaczy że możemy bezpiecznie skorzystać z jej oferty, a nasz depozyt i wygrane nie są zagrożone tym, że nie będziemy w stanie wypłacić ich, kiedy zechcemy. Listę legalnie działających bukmacherów znajdziesz na stronie: https://www.meczyki.pl/bukmacherzy.

Na jakie atrakcje możemy liczyć u legalnego bukmachera?

Ponieważ legalni bukmacherzy ostro pomiędzy sobą konkurują by przyciągać nowych klientów, możemy skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji, jakie dla nas przewidzieli. Jednym z nich jest Betfan bonus na start, gdzie dostajemy premię tylko za sam fakt założenia i potwierdzenia konta lub za pierwsze operacje na nim. Poza powitalnym dodatkiem istnieje również szereg innych bonusów, na jakie możemy liczyć, jak na przykład kupon bez ryzyka, powiększenie pierwszego depozytu o procent jego wartości, dźwignia na pierwszych wygranych kuponach itd. Rodzaj i wartość bonusu zależą od tego, gdzie założymy swoje konto do gry, więc warto przejrzeć oferty różnych bukmacherów, aby wybrać sobie tę najlepszą.

Dlaczego legalność platformy, na której gramy, jest tak ważna?

To, czy gramy u legalnego bukmachera, ma bardzo duże znaczenie ze względów podatkowych. Jeżeli operator działa zgodnie z prawem, musi mieć uregulowaną kwestię odprowadzania podatku od wygranych, co w praktyce zazwyczaj oznacza, że platforma odprowadza go za gracza. Jest to dla nas nie tylko wygodne, ale i bezpieczne, ponieważ nie mamy ryzyka, że któregoś dnia upomni się o nas Urząd Skarbowy, żądając wyjaśnień za nieodprowadzony podatek.