Rzeszów

Sieć Paczkomatów InPost liczy już ponad 6000 urządzeń. Jedno z nich trafiło właśnie do Rzeszowa.

Marka InPost, to znany operator logistyczny działający na terenie naszego kraju. Najbardziej rozpoznawalnym produktem firmy są charakterystyczne, źółte Paczkomaty umożliwiające nadawanie i odbieranie paczek. Jedna z tego typu maszyn trafiła właśnie do Rzeszowa. Paczkomat o numerze RZE09N umieszczony został na ulicy Batalionów Chłopskich 4 tuż przy stacji paliw Źródełko (https://inpost.pl/paczkomat-rzeszow-rze09n-batalionow-chlopskich-paczkomaty-podkarpackie). Urządzenie umożliwia wysyłkę oraz odbiór paczek o gabarytach 41 × 38 × 64 cm i maksymalnej wadze 25 Kg. Maszyna czynna jest przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, co w praktyce oznacza, że możesz odebrać/nadać paczkę dosłownie o każdej porze dnia i nocy. Naturalnie na terenie Rzeszowa znajdują się także inne Paczkomaty InPost. Jak je zlokalizować? Wystarczy skorzystać z prostej wyszukiwarki znajdującej się pod adresem https://inpost.pl/paczkomaty-rzeszow.

Jak nadać paczkę?

Nadanie paczki możliwe jest na jeden z dwóch sposobów. Przez internet lub bezpośrednio w Paczkomacie.

Nadanie paczki przez internet.

Aby tego dokonać, wejdź na stronę https://inpost.pl/SzybkieNadania uzupełnij formularz i zapłać przez internet. Wygenerowaną w ten sposób etykietę wydrukuj i przyklej na swoją paczkę. Teraz udaj się do Paczkomatu InPost a następnie na ekranie urządzenia wybierz odpowiednie opcje, zeskanuj kod z etykiety i umieść swoją przesyłkę w otwartej skrytce.

Nadanie paczki w Paczkomacie.

Po podejściu do Paczkomatu wybierz opcję nadania paczki bezpośrednio w urządzeniu. Podaj gabaryt przesyłki, numer telefonu, adres e-mail odbiorcy i nadawcy, a także adres docelowego Paczkomatu. Następnie opłać przesyłkę (za pomocą karty, kodu BLIK, lub - w wybranych Paczkomatach - środków z Managera Paczek). Po otwarciu skrytki umieść nadaną paczkę i zamknij drzwiczki.

Jak odebrać paczkę?

W celu odebrania paczki, skorzystaj z aplikacji mobilnej InPost. Wspomniana aplikacja umożliwi zarządzanie Paczkomatem oraz skrytką, w której znajduje się twoja paczka. Co istotne to fakt, iż z tego samego Paczkomatu może jednocześnie korzystać nawet kilka osób na raz. Jak to możliwe?

Jak mówi Rafał Brzoska, prezes InPost: „Odbiór przesyłek w Paczkomacie trwa zazwyczaj kilkadziesiąt sekund. Jednak zdecydowaliśmy się ten proces jeszcze przyspieszyć i wdrożyć strategię GO MOBILE! Od teraz podchodząc do Paczkomatu możemy wybrać aplikację InPost i – w biegu – otworzyć swoją skrytkę tak aby operacja ograniczyła się wyłącznie do wyjęcia przesyłki z urządzenia. Wprowadzana właśnie nowa wersja aplikacji mobilnej praktycznie staje się centrum zarządzania przesyłkami i pozwoli na otwieranie Paczkomatu bez żadnych dodatkowych kodów. To najbardziej rewolucyjna zmiana w zarządzaniu przesyłkami od czasu postawienia pierwszego Paczkomatu w 2009 roku”.

Dlaczego Paczkomaty?

Paczkomaty InPost to rozwiązanie umożliwiające proste i szybkie wysyłanie/nadawanie przesyłek 24/h na dobę, 7 dni w tygodniu. Wśród innych niekwestionowanych zalet Paczkomatów wymienić należy niską cenę (jedną z najniższych na rynku!), wygodę (ilość dostępnych Paczkomatów stale rośnie) oraz aspekt ekologiczny. Jak się bowiem okazuje, jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej przyjazne środowisku, niż usługi kurierskie.