Turystyka

Często zimą marzymy o tym, by chociaż na parę dni wyjechać gdzieś, odpocząć i złapać dobrą energię. Na myśl przychodzą wtedy Tatry. Będąc tam możemy liczyć na solidny relaks i dawkę aktywności. Zauroczą nas bajeczne widoki - majestatyczne szczyty, doliny, lasy otulone bielą zrobią niemałe wrażenie nawet na osobach, które same o sobie nigdy nie powiedziałyby, że są wrażliwe na cuda natury. Zima w górach kojarzy się także z uwielbianą atrakcją, planując wycieczkę warto skupić się na ofertach – kulig góralski Zakopane.

 

Magiczne zakątki i moc radości

Kiedy przykryci ciepłym kocem siedzimy wygodnie w saniach i pędzimy przez najcudowniejsze zakątki, czujemy, co znaczy relaks. Obserwujemy otoczenie, chłoniemy niesamowitą atmosferę i cieszymy się chwilą. Dostępnych jest wiele tras, wszystkie są malownicze i zachwycające, dlatego nie trzeba się szczególnie długo zastanawiać nad wyborem. Popularne są m.in. okolice tatrzańskich dolin – Chochołowskiej i Kościeliskiej.

Jedna decyzja dotyczy zakątku, który chcemy odkryć, kolejna tego, czy sama przejażdżka nam wystarczy, czy może jednak chcemy skorzystać z dodatkowych atrakcji, takich jak np. spotkanie z gawędziarzem, ognisko, degustacja potraw lub biesiada. Naszym zdaniem podczas wypoczynku warto zafundować sobie wyśmienitą zabawę i w tym celu zainteresować się opcją kuligu z kapelą. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że górale potrafią rozkręcić imprezę i zachęcić wszystkich do śpiewu oraz tańca. Szczególnie polecamy ofertę organizatora kuligów w Zakopanem www.chocholowska.pl

Zimą nie brakuje okazji do krótkich podróży. Osoby, które nie zamierzają samodzielnie przygotowywać świąt, wolą w tym czasie odpocząć w towarzystwie bliskich, chętnie spędzą w górach Boże Narodzenie. Innych przyciągnie do miasta pod Giewontem szampańska impreza sylwestrowa. Dzieci zadowolone będą z ferii w górach. Natomiast zakochane pary dostrzegą romantyczną stronę Tatr i wybiorą się tam na walentynki.