Turystyka

W Zakopanem jest co robić. Zgodzi się z tym każdy, kto odwiedził to miasto. Trudno wskazać najdoskonalszą atrakcję, ale z pewnością warto zwrócić uwagę na jedną, naszym zdaniem bardzo interesującą – spływ Dunajcem. Jeśli tylko będziecie w mieście pod Giewontem w okresie od kwietnia do października, koniecznie się na nią zdecydujcie. Pozytywnych wrażeń, radości oraz frajdy nie zabraknie, o to możecie być spokojni.

Górski świat widziany z drewnianej tratwy

Góry podziwiać można na różne sposoby, ale z perspektywy drewnianej tratwy prezentują się naprawdę cudnie. Płyniemy, słuchamy szumu wody, obserwujemy otoczenie, staramy się czerpać jak najwięcej, chłoniemy charakterystyczny klimat, niemal na wyciągnięcie ręki jest niezwykła przyroda – taka wyprawa pozwala się zrelaksować i uświadomić sobie, że nie tylko podczas pieszych wędrówek możemy zachwycać się pięknem i potęgą gór.Spływ przełomem Dunajca daje możliwość zwiedzenia Pienińskiego Parku Narodowego. Tego typu atrakcja budzi wiele miłych emocji, stanowi też cenne doświadczenie.

Nie bez znaczenia jest fakt, że płynąc tratwą po prostu relaksujemy się, wyciszamy, odcinamy od codziennych spraw, za to skupiamy się na wycieczce, na tym, aby dostrzec wszelkie szczegóły krajobrazu, delektować się urokami miejsc, które odwiedzamy. Takie chwile są nam potrzebne, dodają mocy, pozwalają naładować się pozytywną energią.

Przełom Dunajca – miejsce tajemnicze

Przełom Dunajca jest nie tylko przepiękny, ale także tajemniczy. Wśród górali krąży wiele legend na temat jego powstania. Jedna głosi, że ujście Dunajcowi wybił mieczem Bolesław Chrobry, inna, że waleczny rycerz Ferkowicz gonił tamtędy króla węży i droga, jaką przemierzył, to właśnie przełom. Z miejscem związana jest także postać Janosika, który podczas ucieczki przed hajdukami, przeskoczył Dunajec i podobno ślady jego kierpców do dziś widoczne są na skale.

Nawet jeśli naukowcy mają wyjaśnienie na temat powstania tego olśniewającego miejsca, górale wolą wierzyć w legendy. Ile w nich prawdy? Nie wiemy i to właśnie kolejna zaleta przełomu Dunajca – jest zagadkowy. Tym bardziej nas przyciąga i ciekawi.

Wszystkim, którzy planują wziąć udział w spływiepolecamy stronę organizatora tej atrakcji – splyw.pl. Musimy podkreślić, że poza samą wyprawą na drewnianej tratwie firma proponuje różne pakiety – np. w formie połączenia spływu z góralską biesiadą lub przejażdżką na rowerze - www.splyw.pl/pakiety/splyw-dunajcem. Dzięki temu zaplanowanie udanego relaksu nie jest żadnym wyzwaniem.