Turystyka

Wyciągarki samochodowe to obowiązkowe wyposażenie pojazdów offroadowych. Pamiętaj o tym podczas planowania wypadu w teren!

Nowoczesne rozwiązania do jazdy w terenie – wyciągarki samochodowe

Wyciągarki to sprzęt, który został stworzony z myślą o przemyśle, gdzie oferuje nieocenioną pomoc w trakcie pracy z różnorodnymi ładunkami. Początkowo obsługiwane były ręcznie – dziś to rozwiązanie również jest dosyć popularne. Wiele osób wybierają jednak wyciągarki elektryczne, natomiast najpotężniejsze wyciągarki hydrauliczne znalazły swoje miejsce w zastosowaniach profesjonalnych – między innymi na placach budowy i w warsztatach.

W przypadku offroadu warto dokładnie przyjrzeć się propozycjom na rynku. Jeśli zależy nam na wsparciu niewielkiego, lekkiego pojazdu, z pewnością wystarczą wyciągarki ręczne. Gdy jednak poruszamy się większym samochodem lub pływamy łódką, warto wybrać bardziej wydajny model elektryczny. Wyciągarki elektryczne są także doskonałym wsparciem zwykłych kierowców – są stosunkowo lekkie i pozwalają na uniknięcie tarapatów bez angażowania służb czy pomocy drogowej. Wyciągarki hydrauliczne przeważnie są bardzo ciężkie, przez co raczej nie będą praktycznym wyborem w trakcie kompletowania wyposażenia offroadowego.

na co zwrocic uwage w trakcie wyboru wyciagarki samochodowej

Na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru wyciągarki samochodowej?

W przypadku zastosowań offroadowych wyciągarka samochodowa musi oferować uciąg dwukrotnie wyższy niż masa pojazdu. Testy maksymalnego obciążenia wykonywane są bez udziału piasku, błota czy traw. W rzeczywistych sytuacjach mamy styczność z każdym z tych czynników – powodują one większe tarcie, przez co moc wyciągarki także musi być odpowiednio większa. Warto także wybierać modele od polskich producentów, które charakteryzują się świetną jakością docenianą nie tylko nad Wisłą, ale także na wielu wymagających rynkach. Wyciągarki, które znajdą Państwo na stronie dragonwinch.com zapewniają doskonałą ergonomię i wygodę pracy.

Zapraszamy także do zapoznania się z artykułem „Wyciągarki samochodowe – niezbędnik każdego miłośnika jazdy w terenie”, z którego dowiedzą się Państwo jeszcze więcej na ten temat. Życzymy udanej i bezpiecznej jazdy w każdych warunkach!