Turystyka

Wybieracie się na urlop w góry, chcecie odpocząć, odstresować się, ale też przyjemnie spędzić czas z dziećmi lub we dwoje? Na pewno więc wiecie, że najlepszy jest wypoczynek aktywny. Przynajmniej trochę.

Aktywnie spędzić czas

O tym, że zrównoważony wysiłek fizyczny jest dobroczynny dla zdrowia przekonywać raczej nie trzeba. To wie każdy z nas. Ale chociaż zdajemy sobie z tego sprawę, to często i tak nie znajdujemy na niego czasu. Ogrom obowiązków domowych, zawodowych, rodzinnych, sprawia, że nawet godzinka tygodniowo bywa problemem. Jednak sytuacja w tym względzie idzie ku lepszemu, coraz częściej staramy się ruszać, gimnastykować, uprawiać hobbystycznie jakiś sport. Albo chociaż przejść się kawałek, przejechać na rowerze do sklepu...

Wczasy również można spędzać aktywnie. Niekoniecznie od razu całe. Nie zachęcamy do całkowitej rezygnacji z leniuchowania, ale dobrze jest znaleźć chociaż te parę chwil na długi spacer lub przejażdżkę rowerem po okolicy. Właśnie dla takich osób, pragnących idealnym rozwiązaniem są wypożyczalnie sprzętu sportowego, jak ta prowadzona w Zakopanem przez https://www.mountain.pl/.

Rowerem i hulajnogą przez Zakopane

Wypożyczalnia zwalnia z konieczności brania ze sobą na wyjazd rowerów, co bardzo często jest kłopotliwe, czy wręcz niemożliwe. W zamiast daje swobodę dostępu do dwóch kółek i możliwość skorzystania z nich na dowolnie długi czas. Bo dla większości ograniczy się on do godziny czy dwóch na dzień. Tyle wystarczy by móc się przyjemnie poruszać, troszkę zmęczyć, ale jednocześnie mieć czas na skorzystanie z innych atrakcji Zakopanego. Nie podporządkowywać całego urlopu czy wczasów tylko rowerom. Wystarczy więc krótka wizyta w wypożyczalni rowerów https://www.mountain.pl/zakopane/rowery/ i już można ruszać.

Dokąd? Możliwości jest wiele, od swobodnej przejażdżki w zasadzie bez celu, po skorzystanie z jednej z okolicznych tras rowerowych. Jest to też możliwość zobaczenia większej ilości miejsc niż podczas pieszych wędrówek. I nieporównywalnie zdrowiej niż przy korzystaniu z samochodu... Nie ma oczywiście konieczności ograniczania się tylko do Zakopanego, bardziej zaprawieni w bojach mogą swobodnie wyruszyć nawet na całodzienną trasę. Trzeba jednak pamiętać, że do takiej wyprawy już faktycznie trzeba mieć trening, przygotowanie i świadomość tego, na co się porywacie... Zwłaszcza jeśli na urlopie jesteście z dziećmi, które mało kiedy są w stanie wytrzymać kilkugodzinną jazdę, szczególnie w górskim terenie.

Skoro o dzieciach mowa – chociaż na pewno kochają rowery, to są też inne dwa kółka, które zdobywają ich serca. Mowa tu o hulajnogach, które wypożyczycie w tym samym miejscu https://www.mountain.pl/zakopane/hulajnogi/. Ale nie o zwykłych hulajnogach, jakie każdy widział i zna. Będąc w Zakopanem możecie wypożyczyć hulajnogi górskie. Dopasowane do terenu, czyli pozwalające pokonywać go dużo łatwiej i bardziej komfortowo. Z dużymi kołami, takimi, jak u rowerów, więc poruszające się naprawdę szybko. A jednocześnie bezpiecznie, bo oczywiście wyposażone są one w solidne hamulce i rowerową kierownicę.

Na takim sprzęcie można genialnie się bawić, przyjemnie poruszać, bezpiecznie zwiedzać miasto, szybko się przemieszać. Po prostu musicie wypożyczyć hulajnogę górską w Zakopanem i przekonać się, czemu pokochało je tak wiele dzieci. I dorosłych również.