Turystyka

Choć w tym miejscu trudno jest się nudzić, bo gdy pada i wieje można choćby przysiąść w karczmie i raczyć się dobrym jedzeniem. Jest kilka takich atrakcyjnych miejsc na mapie Zakopanego, które warto odwiedzić, zwłaszcza że dostarczają emocji małym i dużym. Nie wspominając, że efektem będą atrakcyjne zdjęcia.

 

Motylarnia, sala zabaw dla dzieci, Muzeum Tatrzańskie i Reptarium to kilka propozycji na atrakcyjne wypełnienie czasu w Zakopanem. Muzeum Tatrzańskie i Reptarium warto odwiedzić bez względu na pogodę. Ile kosztują bilety wstępu, co oferują te miejsca?

Reptarium Zakopane

Atrakcyjne miejsce w samym sercu miasta. Z resztą przechadzając się po Krupówkach dostrzegalny jest duży napis i egzotyczne zwierzęta. Jak można przeczytać na stronie https://www.zakopaneatrakcje.info/atrakcja/reptarium-zwierzeta-egzotyczne/, nie jest to takie zwykłe miejsce, w którym tylko podziwia się gady i płazy w terrariach. Pracownicy umożliwiają potrzymanie na rękach niektórych zwierząt. I jest to bardzo duże przeżycie. Zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Te pierwsze mogą dotknąć węża, trzymać go na rękach, zaś dorośli mogą przełamać swój strach. Wśród zwierząt:

  • kameleony,

  • żółwie,

  • żaby,

  • jaszczury,

  • pytony (z tych większych),

  • ptaszniki (jadowite).

A to wszystko w niezwykłym otoczeniu. Z konkretną dawką wiedzy na temat gadów i płazów. Duże plansze, na których przekazana jest w ciekawy sposób wiedza na temat gadów i płazów. Jest to świetne miejsce w Zakopanem, które naprawdę warto odwiedzić. Zawłaszcza że bilet wstępu kosztuje 19 zł- osoby dorosłe, dzieci do lat za darmo wchodzą, a starsze za 15 zł.

Muzeum Tatrzańskie

W jego skład wchodzi gmach główny oraz 10 filii, także jest co zwiedzać. Oczywiście warto kierować się zainteresowaniami. Obecnie główny gmach jest w remoncie, natomiast ogólnie odbywają się w nim wystawy: historyczna, etnograficzna, przyrodnicza. Jeśli chodzi o filie, to dużą popularnością cieszy się Muzeum Kornela Makuszyńskiego, nie bez przyczyny. Jest to miejsce bardzo pozytywne, w którym można poczuć dobrą energię. Z resztą któż nie zna twórczości Kornela Makuszyńskiego? Niezwykła jest również Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza oraz Dwór w Łopusznej. Zanim zaplanujesz wycieczkę, sprawdź na stronie Muzeum Tatrzańskiego, czy filia nie jest w remoncie.

Inne atrakcje w Zakopanem w deszczowe dni

Gdy pogoda nie sprzyja można wybrać się do motylarni albo na salę zabaw z dziećmi. Atrakcyjną opcją jest też aquapark. Dla dorosłych termy. Mnóstwo pomysłów znajdziesz na stronie https://www.zakopaneatrakcje.info/. Wiele z miejsc warto odwiedzić bez względu na pogodę. Jadąc na kilka dni, zaplanuj czas, dzięki czemu optymalnie go wykorzystasz, bo w tym miejscu szkoda go tracić na chodzenie tylko po znanych szlakach.

Wiele atrakcji nic nie kosztuje. Wejdź na powyższa stronę, a przekonasz się ile ciekawych rzeczy można robić w Zakopanem bez wyciągania portfela.