Sport

Profesjonalny strój piłkarski nawet w najniższej klasie rozgrywkowej powinien składać się z kilku kluczowych elementów, które bardzo dokładnie zostaną opisane poniżej. Niniejszy artykuł to idealny wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się jak kompletować strój piłkarski, aby zapewnić zawodnikom wysoki komfort podczas gry i codziennych treningów.

Z jakich elementów składa się kompletny strój piłkarski?

Jeżeli chodzi o klasyczny strój piłkarski, to składa się on z kilku niezbędnych elementów. Mowa tutaj oczywiście o koszulkach, spodenkach, getrach z ochraniaczami i odpowiednim obuwiu, które jest idealnie dopasowane do murawy. Na pozycji bramkarza wymagana jest także specjalna bluza i rękawiczki bramkarskie. Skompletowana garderoba sportowa, powinna zawsze stanowić jedną całość i co najważniejsze, musi być znakiem wyróżniającym spośród pozostałych drużyn piłkarskich. Poszczególne elementy stroju piłkarskiego są na szczęście powszechnie dostępne w sklepach sportowych, np. SPORTSPRO, gdzie można kupić komplet piłkarski lub osobno różne elementy stroju piłkarskiego znanej marki Uhlpsort, producenta odzieży piłkarskiej najwyższej jakości.

Jakie koszulki meczowe wybrać?

W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się oczywiście za porządnymi koszulkami meczowymi, które można wykorzystać także podczas treningów. Godne polecenia są koszulki meczowe wykonane przede wszystkim z tkanin syntetycznych. Materiał ten zapewnia zdecydowanie lepszą wentylację niż zwykłe koszulki piłkarskie wykonane z naturalnej bawełny. Na plecach koszulki powinien być także umieszczony numer zawodnika, który bardzo często umieszcza się także na spodenkach. Na koszulkach meczowych można umieścić również dowolne nadruki. Mowa tutaj nie tylko o nazwie zawodnika albo nazwie klubu piłkarskiego, ale również o sponsorach lub herbie klubu. Jeżeli chodzi o sam kolor koszulek, to najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na barwy klubowe. Pamiętać należy także o koszulkach wyjazdowych, które powinny być w innych barwach niż koszulki gospodarzy.

Wysokiej jakości spodenki meczowe

Po wybraniu koszulek meczowych warto dopasować do nich odpowiednie spodenki piłkarskie. Mowa tutaj oczywiście o krótkich spodenkach, które podczas gry nie będą krępować ruchów. W dobrym sportowym sklepie internetowym można znaleźć wysokiej jakości spodenki meczowe dla kobiet i mężczyzn w różnym przedziale wiekowym. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby postawić właśnie na odpowiedni rozmiar. Przeszkadzać mogą nie tylko zbyt ciasne, ale również zbyt luźne spodenki. Jeżeli chodzi o sam krój spodenek, to najlepszym wyborem są modele, które mają szersze nogawki i idealnie przylegają do bioder. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem będą spodenki meczowe wykonane z elastycznych materiałów, które mają praktyczne ściągacze w pasie. Warto również zwrócić uwagę na szwy, rodzaj materiału i jego przewiewność, bo elementy te mogą wpływać na wytrzymałość spodenek meczowych. 

Skarpety i getry piłkarskie

Getry i skarpety piłkarskie to kolejne niezbędne elementy stroju piłkarskiego. Wysokiej jakości produkty wyróżniają się anatomicznym krojem, dzięki czemu idealnie dopasowują się do stopy piłkarza. Najlepszym wyborem są getry, które w górnej części posiadają nieuciskający ściągacz, dzięki któremu nie będzie problemu z ich zsuwaniem. W dużej mierze to właśnie ten ściągacz znacząco ułatwia utrzymanie getrów piłkarskich w odpowiednim miejscu. Nowoczesne skarpetki i getry coraz częściej posiadają specjalne wkładki, które zabezpieczają kostki. Jeżeli chodzi o długość to parametr ten dobierany jest przez indywidualne preferencje poszczególnych zawodników.

Koszulki, kurtki, spodnie dresowe i bluzy treningowe

W chłodniejsze dni przydać się mogą porządne długie spodnie dresowe i bluzy dresowe, które umożliwią komfortowy trening nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. W Polsce niestety pogoda pozostawia wiele do życzenia, dlatego też tym bardziej nie można zapominać o porządnych dresach sportowych treningowych. Odzież tego typu przyda się nie tylko podczas rozgrzewki. Jest to idealna propozycja dla zawodników, którzy oczekują na ławce rezerwowych. Aby zapewnić sobie odpowiedni komfort cieplny można postawić także na kurtki sportowe. Porządny strój dresowy powinien być nie tylko wygodny, ale również przewiewny.

Bielizna piłkarska

Warto pamiętać również o odpowiedniej bieliźnie piłkarskiej, która niestety jest bardzo często lekceważona, co jest dużym błędem. W chłodniejsze dni doskonale sprawdzi się bielizna termoaktywna, dzięki której będzie można regulować temperaturę ciała. Koszulki termiczne dostępne są z długimi i krótkimi rękawami. Tak samo wygląda sytuacja w przypadku spodenek piłkarskich. Największymi zaletami bielizny termoaktywnej jest to, że swobodnie odprowadza pot z powierzchni skóry i pozwala jej lepiej oddychać. Jest to najlepszy wybór dla zawodników, którzy nie chcą doprowadzić do przegrzania bądź wychłodzenia organizmu.

Buty piłkarskie

Każdy piłkarz wie, że jednym z najważniejszych elementów stroju piłkarskiego są odpowiednio dobrane buty. Stawiając na uznane na świecie marki, można wybrać buty piłkarskie najwyższej jakości, które idealnie dopasują się do nogi, zapewnią komfort gry, a także odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Wysokiej jakości buty nie będą się ślizgać po murawie, a oddychający materiał zapewni odpowiedni komfort termiczny.

Akcesoria i dodatki

Na samym końcu warto wspomnieć również o akcesoriach i dodatkach piłkarskich. Należą do nich między innymi znaczniki treningowe, czyli odpowiednio oznakowane koszulki, zakładane na zwykłe koszulki piłkarskie. Przydają się podczas treningów.  Pamiętać należy także o ochraniaczach piłkarskich czy rękawicach piłkarskich dla zawodników, czapkach, a także klapkach – elementy te sprawdzą się w szatni.

Dobrze dobrany strój piłkarski zapewni odpowiedni komfort i swobodę ruchu podczas gry, co z pewnością przełoży się na jakość rozgrywek!