Sport

Pierwszym pytaniem, na które trzeba sobie odpowiedzieć jest „Do czego torba golfowa będzie używana?”. Może być ona przeznaczona do: wożenia na wózku (cartbag), stawiania na nóżkach (standbag), trzymania akcesoriów w trakcie turnieju (staffbag), podróży ze sprzętem na odległe pole golfowe, gry w każdą pogodę, przenoszenia butów, piłek czy dodatkowego bagażu. Z wyliczenia asortymentu okazuje się, że toreb może być kilka.

Dla kogo najlepsza jest torba pencil bag?

Początkujący golfista nie ma jeszcze wiele sprzętu. Kije golfowe trudno przewozić w plecaku. Warto więc wyposażyć się w torbę stojącą typu pencil. Z czasem może ona stać się dodatkową torbą golfową używaną podczas: urlopu, treningu, rozgrywek zimowych czy też wyjazdów na inne pola golfowe.

Kiedy strzałem w dziesiątkę jest standbag?

Zanim wyposażenie zawodnika zostanie rozbudowane o wózek, wielu golfistów decyduje się na standbag. Torbę tę można przenosić na plecach i w ręku a podczas rozgrywki oprzeć na rozkładanych nóżkach. Będzie się ona wówczas znajdować pozycji lekko pochylonej, idealnej do wyjmowania i wkładania kijów.

Najlepsze torby standbag mają nie tylko wygodne, szerokie uchwyty i szelki, ale również wstawki w miejscach kontaktu z plecami. Miękki, przewiewny materiał sprawia, że noszenie torby jest wygodne i znacznie zmniejsza pocenie się w miejscu styku ciała z torbą.

Jak dobrać cartbag?

Najlepsza torba golfowa, jeśli nie będzie pasowała do wózka, zamiast ułatwić przewożenie sprzętu stanie się zmorą gracza. Dlatego dobrze jest kupić torbę wraz z wózkiem lub dopasowaną do pojazdów, które można wypożyczyć na polu golfowym.

motocaddy pro series19 1

Który staffbag jest optymalny?

Idealna torba turniejowa mieści w sobie nie tylko sprzęt, ale również odzież na zmianę, zapas napoi. Musi być ona perfekcyjnym organizerem. Tylko odpowiednia liczba kieszeni, które będą idealnie dopasowane rozmiarami i konstrukcją do zawartości (np.: termoizolowane na napoje, odporne na uderzenia na komórkę i okulary) pozwoli na łatwe zapanowanie nad akcesoriami i skupienie się na grze. Staffbag musi mieć solidną konstrukcję oraz wygodne uchwyty. Torba z ładunkiem może ważyć kilkadziesiąt kilogramów.

Praktyczny pokrowiec podróżny

Pokrowiec podróżny przypomina powiększoną torbę golfową. W jego wnętrzu jest miejsce na zwykłą torbę oraz dodatkowy bagaż. Wygodnie jest, jeśli pokrowiec ma oddzielne kieszenie na obuwie. Zadaniem pokrowca jest ochrona torby golfowej przed uszkodzeniem w transporcie oraz zmniejszenie liczby bagaży, takie produkty można znaleźć w sklepie golfowym BogiGolf. Pokrowiec powinien być pakowny i mieć wstawki zabezpieczające w miejscach narażonych na przetarcie.

Na angielską pogodę? Tylko torby wodoodporne!

Golfista, który uważa, że deszcz nie jest powodem do przerwania rozgrywki, będzie zadowolony z torby wodoodpornej. Dzięki niej sprzęt, odzież na zmianę nie ulegną zamoczeniu. Torba wodoodporna jest nie tylko wykonana z tkaniny nieprzepuszczającej wilgoci. Takie ma również: szwy i zamki błyskawiczne.

Torby na buty, piłki, bagaż

Co zrobić, jeśli w upalny dzień chcemy wziąć na pole golfowe zapas napoi? Jak przetransportować buty po grze w słotę? W co zapakować piłki, które nie mieszczą się do torby? Taki i innego rodzaju dodatkowy bagaż można włożyć do specjalizowanych toreb, które znajdują się w ofercie dobrego sklepu ze sprzętem do golfa.