Sport

Z powodu pandemii bardzo wiele osób zaczęło się interesować pojęciem e-sportu – co nie jest niczym dziwnym, z racji tego, że stał się on tak naprawdę jednym, z niewielu źródeł rozrywki dla ludzi w czasie pandemii. Jednakże czy warto się nim zainteresować? O tym dowiesz się już za chwilę!

Czym jest są e-sport?

E-sport oznacza mniej więcej granie w gry komputerowe jako ,,sport. Jedną z najczęściej granych gier w turniejach e-sportowych jest CS: GO. E-sport przyciąga wiele osób, a w zawodach bierze udział coraz więcej profesjonalnych drużyn, dlatego rynek e-sportu rozwija się w niewyobrażalnym tempie, co sprawia, że wiele osób uważa tę kategorię sportową jako źródło potencjalnych przychodów.

Zarobki na e-sporcie

Należy jednak zwrócić uwagę na różnice w dochodach między e-sportem a normalnymi sportami. Oczywiście najpopularniejszym i najbardziej dochodowym sportem jest piłka nożna, która przyciąga na stadiony i telewizory dużą liczbę ludzi. Tym samym dochody najlepszych piłkarzy sięgają astronomicznych liczb - dziesiątek milionów złotych rocznie. Zawodnicy uprawiający tenis lub koszykówkę otrzymują wynagrodzenie znacznie wyższe niż przeciętne. Każda reklama, każda transmisja i każda sprzedaż T-shirtów sprawia, że nie możemy ignorować kwestii finansowych podczas oglądania sportu.

Ale powyższe powoli się już zmienia, ponieważ coraz więcej osób decyduje się na to, aby pójśc w stronę kariery e-sportowca. Wiele osób decyduje się także na zarabianie pieniędzy w formie zakładów e-sportowych, więc nawet bez treningu (wystarczy wiedza i doświadczenie), wciąż mogą zarobić sporo pieniędzy. W końcu nawet mogą oni tworzyć typy esport, które również zdobywają coraz większą popularność. Należy jednak pamiętać, że aby wygrać, nadal musimy sami dużo obstawić, co czyni obstawianie bardzo niebezpiecznym sposobem na zarobek.

Jako zawodowiec gra również wymaga wielu wyrzeczeń. Jeśli Twoim celem jest osiągnięcie wysokiego statusu wśród graczy e-sportu, to musisz pamiętać o kilku rzeczach, takich jak odpowiednia dieta, odpowiedni sen, regeneracja i podejmowanie wysiłków w oparciu o aktualny stan naszego organizmu i jego „trening”. Jeśli jednak nie masz siły woli i powściągliwości (tu nikogo nie będziemy oceniać, każdemu się to przytrafi), zawsze możemy wykorzystać nasze zainteresowanie e-sportem na inne sposoby, bo w końcu możesz przecież zostać nawet trenerem drużyny e-sportowej, bądź fizjoterapeutą – możliwości jest wiele.

Czym się kierować przy wyborze gry?

Naturalnie podstawowym kryterium muszą być nasze preferencje, które zwykle wynikają z naszych przywiązań dla danego tytułu. Wybór trenowania do tytułu, który nie sprawi nam frajdy, ale na dłuższą metę możliwość przyniesienia nam wysokich zarobków jest błędem. Po pewnym czasie (krótszym lub dłuższym) będzie ogólnie utrudniał nam grę, a czasami jest trudny do przezwyciężenia, dlatego też jeśli chcesz zostać wysokiej klasy e-sportowcem, to warto, abyś grał w tą grę, którą naprawdę lubisz.

Kto wspiera zawody e-sportowe?

Zakłady e-sportowe są obsługiwane przez większość legalnych firm bukmacherskich w Polsce. W Fortunie LVbet i STS mogą znaleźć dobre oferty na podobne wydarzenia. Ostatni z wymienionych bukmacherów współpracował nawet z Polską Ligą E-Sportową. Większość bukmacherów internetowych pozwala nam obstawiać każdy większy turniej i ciekawe wydarzenie e-sportowe. Polska jest również ważna na europejskiej mapie esportowej. W naszym kraju odbywa się wiele ważnych rozgrywek. Wiele ekscytujących wydarzeń e-sportowych rozpoczęło się w lutym, marcu, maju i na początku września.

Jeśli jednak chcesz obstawiać e-sporty

Zacznijmy od tego, że cierpliwość jest zaletą dla każdego gracza, który chce regularnych zysków na e-sporcie. Żelazne prawo skutecznego obstawiania brzmi: jakość, a nie ilość. Lepszym pomysłem jest dokładna analiza zakładów niż tworzenie kuponów i granie bez sprawdzania typu. Dlatego gracze liczący na zyski muszą cierpliwie czekać. Powinieneś bardzo mądrze i uważnie wybierać zakłady, rozumieć prawidłowy system obstawiania i mieć dużą wiedzę. Zazwyczaj bukmacherzy tacy jak STS oferują wiele interesujących promocji bukmacherów e-sportowych, ale często musimy obracać je za wysoki kurs aby z nich skorzystać.

Czy warto jest próbować zarobić na e-sporcie?

Oczywiście że tak, z racji tego, że jest to dopiero dość młoda dyscyplina sportowa, oraz więcej osób z racji tego może się ,,prześlizgnąć”. Za kilka lat sytuacja może być zgoła odmienna, więc tak naprawdę teraz to ostatni dzwonek do tego, aby próbować dostawać się do drużyn e-sportowych, bądź szkolić się, aby w przyszłości zostać trenerem zespołu graczy. W innym wypadku bardzo ciężko będzie ci się ,,wbić” do tego świata – nie mówiąc już o braku godziwych zarobków.