Turystyka

Jeżeli czytasz ten tekst, to prawdopodobnie niejednokrotnie miałeś już do czynienia ze sportami wodnymi bądź właśnie chcesz rozpocząć z nimi swoją przygodę. Kapoki asekuracyjne to niezbędna część ekwipunku każdej osoby spędzającej czas nad wodą, niezależnie od umiejętności pływackich. Jaka kamizelka okaże się dla Ciebie najlepsza? Którą warto kupić?

Kapoki asekuracyjne - wersja standardowa

Standardowa, czyli uniwersalna. Kapoki asekuracyjne tego typu najczęściej można spotkać w wypożyczalniach kajaków bądź innych sprzętów wodnych. Dlaczego? Dlatego, że są łatwe w regulacji i dzięki temu człowiek o każdej możliwej sylwetce będzie w stanie dopasować je do swoich potrzeb. Jeżeli chcesz zaopatrzyć się w swój własny egzemplarz, to radzę zainteresować się modelem sygnowanym marką Aquarius - jest niedrogi, łatwo dostępny i z pewnością będzie Ci dobrze służyć.

Kapoki asekuracyjne na kajaki

Charakteryzować się będą nieco inną budową. Za przykład posłuży mi tutaj model wspomnianego już Aquariusa. Zastosowane większe wycięcia pod pachami sprawiają, że zakres ruchu (który jest niesamowicie ważny w trakcie kilkugodzinnego wiosłowania) jest bez wątpienia szerszy i mniej skrępowany. Taki kapok można założyć na dwa sposoby: przy użyciu klamer bądź wciągając go przez głowę. Ponadto te kapoki asekuracyjne zostały wyposażone w pas krokowy, który ma na celu zapobiec ewentualnemu zsunięciu się kamizelki (przydatne zwłaszcza w ekstremalnych warunkach). Sprawdzą się nie tylko podczas spływów kajakowych, ale też wszędzie tam, gdzie będzie Ci zależeć na swobodzie ruchów.

Kapoki asekuracyjne dziecięce

Przykładem może być model MQ Kids Aquarius. Kapoki asekuracyjne dedykowane dzieciom powinny być wyposażone w pas krokowy. Ponadto wybierając ten środek asekuracyjny dla swojej pociechy niesamowicie ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru: należy znać przybliżoną wagę dziecka oraz obwód jego klatki piersiowej. Weź pod uwagę również jego wiek i to, czy chętnie będzie nosić każdy rodzaj kamizelki. Jeżeli przewidujesz, że może grymasić przy zwykłym, normalnie wyglądającym kapoku, może warto zainwestować w którąś z propozycji od brytyjskiego Peak UK? Gwarantuję, że pociesznie wyglądający krokodyl bądź dinozaur przypadnie do gustu każdemu wymagającemu milusińskiemu.

Gdzie kupić kapoki asekuracyjne?

Najlepiej w sklepie zajmującym się tylko i wyłącznie tematyką sportów wodnych. Najbogatszy wybór w korzystnych cenach posiada sklep internetowy gosup.pl. Znajdziesz tam nie tylko wyżej wymienione kapoki asekuracyjne, ale także ogrom innych akcesoriów, które mogą Ci się przydać nad wodą.