Czy wiesz, że...

Długie i wąskie, krótkie, ale szerokie, kwadratowe albo zaokrąglone – korytarze w domu mogą mieć różne wielkości i kształty, a ich zaaranżowanie wymaga dopracowania. Stworzenie funkcjonalnego przedpokoju stanowi nie lada wyzwanie, dlatego podpowiadamy, jak zrobić to z głową.

Korytarz przy drzwiach wejściowych

Korytarz tuż przy drzwiach wejściowych powinien być odpowiednio zaaranżowany i przygotowany na różne warunki. Na podłodze warto położyć kafle lub mozaikę. Z łatwością usuniesz z niej zabrudzenia czy odkurzysz piasek naniesiony do domu na butach. Do wyboru masz wiele ciekawych rozwiązań. Mozaiki ceramiczne, kamienne czy drewniane znajdziesz tutaj: https://imozaiki.pl/.

Jeżeli masz miejsce to na ścianie warto zamontować wieszaki na okrycia wierzchnie. Ciekawym pomysłem jest zawieszenie paneli lub mozaiki drewnianej, którą znajdziesz tutaj: https://imozaiki.pl/collections/mozaiki-drewniane. Dzięki temu wydzielisz strefę, w której odwiesisz ubrania i unikniesz ich wnoszenia do dalszej części mieszkania. Wyłożenie ściany mozaiką ma jeszcze jedną zaletę – łatwość w czyszczeniu. Dzięki poszczególnym fakturom przestrzeń zyska nowego, niepowtarzalnego charakteru. Warto stawiać na rozsądne rozwiązania, które znajdziesz na przykład tutaj: https://imozaiki.pl/pages/mozaika-na-sciane.

Duża przestrzeń  

W większych korytarzach można pokusić się o postawienie szafy. W węższych pomieszczeniach warto wybrać modele z drzwiami przesuwnymi. W takim miejscu możesz nie tylko odwiesić kurtki i swetry gości, ale także przechowywać urządzenia z gatunku gospodarstwa domowego typu odkurzacz czy mop. Funkcjonalny korytarz o niestandardowych kształtach z powodzeniem zaaranżujesz, wypełniając przestrzeń półkami. Możesz na nich odłożyć klucze, torebkę czy chociażby czapki czy szaliki zimą. Zaokrąglone ściany z łatwością przykryje mozaika, tworząc ciekawy i niestandardowy element dekoracji.

Przedpokój w głębi mieszkania

Jeżeli zbierasz wspomnienia i chcesz utrwalenia ich na papierze to warto wydrukować je w dużym formacie i zawiesić na pustej ścianie. Dzięki nim przestrzeń stanie się przytulniejsza. Możesz również pokusić się o stworzenie dekoracyjnego obrazu z różnych odcieni mozaiki ceramicznej lub ułożyć pas z drewnianych elementów, które świetnie pasują do stylu skandynawskiego i boho. W korytarzu świetnie sprawdzają się również niewielkie komody w neutralnym kolorze. Możesz tam schować potrzebne rzeczy, a górę udekorować kwiatami.

Zaaranżowanie funkcjonalnego korytarza, nawet w niewielkim mieszkaniu jest możliwe. Wystarczy pomysł i niewielki nakład finansowy. Stylowy mebel możesz kupić z drugiej ręki i własnoręcznie go odrestaurować. Z kolei kilka metrów mozaiki w ciekawym kolorze nada przestrzeni charakteru i również nie będzie wymagało wydania dużej kwoty.