Sport

Siłą rzeczy w piłce nożnej najbardziej koncentrujemy się na pracy nóg. Ważna jest też wydolność organizmu, wytrzymałość kardio, szybkość i zwrotność poruszania się. Na wszystkie te aspekty wpływa dobór obuwia piłkarskiego, które potrafi albo niesamowicie pomóc, albo - niewłaściwie wybrane - narazić na niepotrzebną kontuzję. W tym artykule poznasz, czym warto się kierować przy wyborze butów futbolowych tak, aby kolejne zakupy w internetowym sklepie piłkarskim były jeszcze bardziej udane!

Profesjonalny sklep piłkarski dysponuje różnymi rodzajami obuwia

Na samym początku warto zwrócić uwagę na konieczność znalezienie odpowiedniego miejsca, w którym będziemy mogli spotkać się z dużym asortymentem. W dobie postępującej cyfryzacji nie dziwi, że sklep piłkarski online będzie miał najwięcej produktów do wyboru. Ze względu na kryterium przeznaczenia butów pod kątem stopnia naszego zaawansowania klasycznie dzielimy obuwie na:

  • buty piłkarskie rekreacyjne - najbardziej uniwersalne, wygodne, ale najmniej bezpieczne pod względem potencjalnych kontuzji,
  • obuwie futbolowe semiprofesjonalne - w tej grupie znajdziemy dobre buty dla osób, które regularnie trenują grę w piłkę, ale nie są zawodowcami,
  • profesjonalne buty piłkarskie - najciekawsza i wbrew pozorom najbardziej zróżnicowana podkategoria; znajdziemy w niej zaawansowane obuwie, które zwiększy bezpieczeństwo kostki i stopy, ułatwi poruszanie się i ogólną grę.

Pamiętajmy, że dobry sklep futbolowy poznamy po tym, jak wiele zróżnicowanych produktów proponuje, ale także po tym, jaka jest ich jakość. Koniecznie zwróćmy więc uwagę na opisy poszczególnych rozwiązań, patrząc szczególnie na materiały, z jakich wytworzono wybrane modele.

Sklep piłkarski - korki czy lanki?

Tradycyjne buty do piłki nożnej wzbogacone są od spodniej strony metalowymi, wystającymi wstawkami, które potocznie nazywamy korkami lub wkrętami. Takie obuwie nie jest jednak uniwersalne. Zapewnia doskonałą przyczepność do podłoża, stabilność i większe bezpieczeństwo w sytuacji, kiedy gramy na miękkiej, a zwłaszcza mokrej murawie.

Klasyczne korki z metalowymi wkrętami, najczęściej wymienianymi, nie będą nadawały się na powierzchnię twardą i zbitą. Szczególnie odradzane są do gry po nawierzchni sztucznej. Alternatywą, którą będzie dysponował renomowany internetowy sklep piłkarski, będą lanki. To bardzo wygodne buty z wystającymi wkrętami wykonanymi nie z metalu, lecz z tworzywa sztucznego. Dzięki temu są one nieco bardziej elastyczne i lepiej sprawdzą się na twardszych nawierzchniach. Wszystkie rodzaje zaprezentowanych butów futbolowych znajdziesz w renomowanych sklepie piłkarskim Zina - https://zina.pl!

sklep pilkarski 03

Obuwie piłkarskie na sztuczną nawierzchnię - turfy czy halówki?

Profesjonalny sklep piłkarski powinien mieć w ofercie także obuwie przeznaczone do gry halowej. Sztuczna powierzchnia ma zupełnie inne właściwości fizyczne, dlatego pamiętajmy o tym, by zawsze mieć dwie pary butów - jedne na zewnątrz i drugie na halę. Jednak i tu pojawia się konieczność wybrania spośród dwóch popularnych rodzajów butów: klasycznych halówek i tzw. turfów!

Turfy nie mają korków, ale ich podeszwa zawiera setki niewielkich rozmiarów wypustek. Taka struktura sprawia, że są to buty niezwykle uniwersalne. Śmiało można z nich korzystać, grając w piłkę halową. Przydadzą się do meczy osiedlowych, jeśli mamy boisko wylane asfaltem, ale dzięki wspomnianym wypustkom zapewnią większą przyczepność niż halówki także na zielonych orlikach.

Jeżeli natomiast uprawiamy piłkę halową, to bardzo jasne jest, co powinniśmy kupić, odwiedzając sklep piłkarski. Buty do piłki halowej, czyli halówki, mają płaską podeszwę wykonaną ze specjalnego tworzywa sztucznego. Materiał ten charakteryzuje się podwyższoną przyczepnością. Obuwie takie będzie bezużyteczne na trawiastej, wilgotnej nawierzchni, jednak na hali sportowej nie ma sobie równych konkurentów!

Piłkarski sklep internetowy - na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując buty futbolowe?

Ponadczasowym kryterium wyboru jest jakość obuwia. Wysokiej klasy produkty poznamy po zastosowanym rodzaju materiału, technologii, a nawet wykończeniu. Trzeba też wybrać piłkarski sklep internetowy, który jest przyjazny klientom - umożliwia darmowe zwroty i dba o nasze zadowolenie. Dzięki temu w sytuacji, gdy np. rozmiarówka danej marki okaże się nieco inna od przypuszczalnej, nie będzie żadnego problemu ze zwrotem i realizacją kolejnego zamówienia!