Turystyka

Wakacje all inclusive to bardzo wygodne rozwiązanie. Szczególnie dla turystów podróżujących z dziećmi. Jednak zwiedzanie świata na własną rękę również ma swój urok, a poza tym niejednokrotnie bywa znacznie tańsze. Dla kogoś, kto jeszcze nigdy samodzielnie nie organizował sobie wakacji za granicą, może wydawać się to odrobinę stresujące. Jednak wystarczy pamiętać o kilku kluczowych elementach, aby mieć pewność, że satysfakcja z takiego wyjazdu będzie znacznie większa niż energia włożona w jego organizowanie.

Termin i miejsce wyprawy

Ustalenie odpowiedniego czasu wycieczki i jego destynacji to podstawowe elementy planowania wyjazdu. Przy czym jeśli chodzi o ten pierwszy element, możliwości upolowania korzystnych cenowo biletów lotniczych są większe, jeśli tylko nie musimy trzymać się sztywnych dat. Planując urlop warto więc zastanowić się, czy chcemy wyjechać gdzieś w szczycie wakacyjnego sezonu, czy raczej liczy na spokój i mniejszą liczbę turystów wiosną lub wczesną jesienią. Porę wyjazdu warto dostosować również do jego celu. Jeśli zależy nam na relaksie na plaży, ale jeszcze przed sezonem polecam południe Europy. Jeżeli z kolei nie przepadasz za żarem lejącym się z nieba, a musisz wziąć urlop w sierpniu, pomyśl o wakacjach w Skandynawii.

Wybierając odpowiednie miejsce należy taż sprawdzić, jakie warunku obowiązują jeśli chodzi o wjazd. W tym wypadku poza samymi wymaganymi dokumentami (dowód, paszport a czasem nawet wiza) koniecznie zweryfikuj politykę covidową kraju, do którego się wybierasz. W bardzo wielu państwach osoby niezaszczepione muszą bowiem przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa.

Zakup biletów

Wiele linii lotniczych co jakiś czas oferuje promocji, dzięki którym można upolować bilety w naprawdę rozsądnych cenach. W sieci działają również wyszukiwarki lotów, agregujące oferty od różnych przewoźników.

Dokonując rezerwacji wystarczy wyszukać interesujące nas połączenie, wskazać liczbę podróżujących osób oraz wybrany termin. Na tym etapie warto również zastanowić się, z jakim bagażem chcemy podróżować. W tanich liniach lotniczych, w podstawowej cenie najczęściej można wziąć ze sobą jedynie małą torbę podróżą lub plecak, a za walizkę trzeba dopłacić.

Rezerwacja noclegów

Mają zarezerwowane bilety na samolot można przystąpić do bookowania noclegów. Jeśli nie mamy upatrzonego hotelu, najłatwiej znaleźć odpowiadającą nam ofertę korzystając z takich agregatorów jak Booking.com czy Trivago. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto zerknąć również na propozycje wystawione na Airbnb. Zdarza się, że dostępne tam kwatery mają bardzo konkurencyjne ceny.

Jeśli na miejscu będziemy poruszać się samochodem, szukając odpowiedniego miejsca do spania watro zwrócić uwagę na to czy dysponuje bezpłatnymi miejscami parkingowymi. Poza tym korzystając z dostępnych filtrów często można w łatwy sposób znaleźć te oferty, które zawierają już wliczone w cenę śniadania czy pozwalają na anulowanie rezerwacji bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Źródło: https://travellikeagirl.pl/jak-samodzielnie-zorganizowac-wyjazd-za-granice-10-krokow/