Rzeszów

Dla wielu z nas domowe czworonogi stają się jednymi z najważniejszych istot na świecie. Nic więc dziwnego, że w przypadku choroby czy różnorodnych problemów zdrowotnych pupila poszukujemy specjalisty, który zapewni kompleksową i profesjonalną opiekę nad zwierzęciem. Ważne jest również zaangażowanie i odpowiednia wiedza oraz empatia w działaniu. Na terenie Rzeszowa nie brakuje przychodni weterynaryjnych, wśród których znajdziemy zarówno takie, które cieszą się dobrymi opiniami, jak i tymi niezbyt przychylnymi. Jedną z najczęściej polecanych klinik weterynaryjnych jest Przychodnia Zalesie.

Przychodnia Zalesie – nowoczesne wyposażenie i bogata oferta

Przychodnia Zalesie mieszcząca się w Rzeszowie przy ul. Łukasiewicza 2B zapewnia profesjonalną opiekę medyczną na najwyższym poziomie. Wykształceni lekarze i zaawansowany technicznie sprzęt znajdujący się w przychodni gwarantują szeroki zakres usług oraz komfort czworonogów i ich właścicieli.

Wśród bogatej oferty wsparcia medycznego, którą Przychodnia Zalesie oferuje wszystkim pupilom, możemy wymienić: profilaktykę, czyli odrobaczanie, szczepienia oraz preparaty przeciwkleszczowe i przeciwpchelne, chipowanie, wyrabianie paszportów czworonogom, diagnostykę internistyczną, diagnostykę dermatologiczną, diagnostykę okulistyczną, w tym badania i zabiegi z zakresu chirurgii okulistycznej, diagnostykę ginekologiczną oraz położnictwo, opiekę pediatryczną dla młodych osobników, stomatologię czy endoskopię przewodu pokarmowego. Dodatkowo klinika oferuje, wymieniony na stronie: https://www.przychodniazalesie.pl, szeroki zakres badań laboratoryjnych (przychodnia posiada w pełni wyposażone laboratorium diagnostyczne). Są to m.in.:

 • badania kardiologiczne EKG,
 • badania obrazowe (RTG stawów do oceny wpisu do rodowodu zwierzęcia rasowego, RTG klatki piersiowej, jamy brzusznej oraz badania kontrastowe, RTG stawów biodrowych w kierunku oceny wystąpienia dysplazji kości, USG z kolorowym Dopplerem),
 • chirurgię ogólną oraz ortopedię,
 • diety oraz karmy weterynaryjne, a także poradnictwo pielęgnacji zwierzęcia.

Dodatkowo Przychodnia Zalesie pełni funkcję szpitala dla zwierząt, świadczącego zarówno kompleksową opiekę medyczną jak i pooperacyjną. Ośrodek dysponuje aparaturą do narkozy wziewnej oraz infuzyjnej, a także pełnym monitoringiem śródoperacyjnym. 

Warto również dodać, że lecznica dla zwierząt dysponuje niezwykle zaawansowanym technologicznie sprzętem, takim, jak chociażby aparaty firmy IDEXX, będącej światowym liderem w diagnostyce, oprogramowaniu weterynaryjnym oraz badaniach hydromikrobiologicznych. Od grudnia 2020 roku na terenie przychodni znajdą Państwo również tomograf komputerowy, który wcześniej nie był osiągalny w całym województwie.

Zaangażowanie i wiedza pracowników lecznicy dla zwierząt

Przychodnia Zalesie to nie tylko nowoczesny sprzęt i bogata oferta pomocy weterynaryjnej. To przede wszystkim ludzie, którzy tworzą to miejsce, odznaczający się ogromną wiedzą i zaangażowaniem w pomoc swoim małym pacjentom. Są to:

 • Joanna Janicka – lekarz weterynarii specjalizujący się w chorobach psów i kotów. Pani doktor ukończyła studia weterynaryjne w Lublinie w 2000 roku i od tego czasu nieprzerwanie pracuje z małymi podopiecznymi. W 2005 roku ukończyła studia specjalizacyjne z chorób psów oraz kotów. Nieustannie rozwija swoją wiedzę, uczestnicząc w sympozjach oraz szkoleniach.
 • Grzegorz Janicki – lekarz weterynarii specjalizujący się w chirurgii i radiologii weterynaryjnej. W 1999 roku ukończył studia weterynaryjne, po których 2 lata odbywał staż w USA. W 2012 roku zdobył tytuł specjalisty chirurgii weterynaryjnej, a wiedzę swoją nieustannie aktualizuje dzięki szkoleniom, sympozjom i wyjazdom naukowym.
 • Katarzyna Woźniak – lekarz weterynarii. W 2009 roku ukończyła studia na wydziale medycyny weterynaryjnej SGGW w Warszawie.
 • Agnieszka Płoszaj – lekarz weterynarii specjalizujący się w radiologii weterynaryjnej.
 • Katarzyna Szalacha – lekarz weterynarii.
 • Małgorzata Maroń – technik weterynarii.
 • Sabina Woźniak – asystentka weterynaryjna.

gabinet weterynaryjny rzeszow

Kompleksowe podejście do opieki nad czworonogiem w gabinecie weterynaryjnym w Rzeszowie

Przychodnia Zalesie to również jedno z niewielu miejsc na mapie, nie tylko Rzeszowa, ale całego województwa, którego misją jest kompleksowe podejście do opieki nad czworonogiem oraz przekazywanie swojej wiedzy, jak najszerszemu gronu ludzi. Pracownicy przychodni świadczą swoje usługi, nie tylko na terenie przychodni, ale także podczas wyjazdów do domów pupili. Przychodnia Zalesie posiada prężnie działające konto społecznościowe na Facebooku, gdzie pracownicy dzielą się swoja wiedzą i poradami dotyczącymi zwierząt. W ramach poszerzania wiedzy prowadzą między innymi tzw. tematyczne piątki, kiedy w ciekawie skomponowanych postach na swojej stronie, dzielą się informacjami na temat życia, zdrowia i pielęgnacji zwierząt, tak by właściciele pogłębiali swoją wiedzę i potrafili opiekować się swoimi pupilami jeszcze lepiej.

Przychodnia Zalesie to miejsce pełne empatii i zaangażowania w dobro wszystkich zwierząt odwiedzających to miejsce. Od 1 września 2020 roku w trosce o dobro każdego pupila mali pacjenci przyjmowani są po wcześniejszym umówieniu wizyty pod numerem telefonu: 17 85 85 855 lub 887 888 835.