Turystyka

Urlop nad Bałtykiem podczas zimowych miesięcy to świetny pomysł. Ciche, puste plaże i brak turystów pozwoli w pełni docenić urok nadmorskiej okolicy. Wystarczy dobrze się przygotować i zaplanować wyjazd, by móc dobrze wykorzystać jego potencjał. Zima nad morzem zapewnia wiele możliwości do pełnego zrelaksowania się. Od spacerów po plaży, po zwiedzanie trójmiejskich atrakcji i korzystanie z hotelowych luksusów. Podpowiadamy, co koniecznie musimy wziąć ze sobą, aby przeżyć niezapomniany urlop nad morzem.

Ciepłe ubrania to podstawa

Bałtyk zimą potrafi oczarować swoim pięknem. Puste plaże i wydmy przysypane śniegiem to doskonałe miejsce do spacerów. Musimy jednak wziąć pod uwagę mroźną temperaturę i silny wiatr. Aby uchronić się przed przeziębieniem i móc korzystać z piękna przyrody, spakujmy ciepłe ubrania: puchową kurtkę, wełnianą czapkę i rękawiczki. Dzięki dokładnemu przygotowaniu się niestraszne nam będą śnieg i mocne porywy wiatru. Otuleni ciepłą odzieżą, bez przeszkód rozkoszujmy się pięknem natury i świeżym, morskim powietrzem. Warto obejrzeć zwłaszcza zachód słońca nad Bałtykiem.

Nie zapomnijmy także o porządnych butach trekkingowych. Nadają się do długiego użytkowania i chronią stopę przed kontuzją. Ocieplenie nie pozwoli na przedostawanie się zimna. W tego typu butach będziemy mogli przejść długie trasy widokowe bez otarć i dyskomfortu. Zadbajmy o własną wygodę: dzięki temu zobaczymy więcej ciekawych miejsc i w pełni wykorzystamy urlop.

Strój kąpielowy 

Pływanie w morzu zimą zostawmy miłośnikom morsowania. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z kąpieli komfortowych warunkach. W hotelu Astor znajduje się basen rekreacyjny, przystosowany nie tylko dla dorosłych, lecz również dla dzieci. Zarówno sportowcy, jak i osoby szukające relaksu znajdą tu coś dla siebie. Dzieciom z pewnością spodobają się zabawki i akcesoria pomagające w pływaniu. To doskonałe miejsce dla całej rodziny. Po wysiłku fizycznym warto zajrzeć do sauny – rozgrzanie mięśni zapobiegnie powstawaniu zakwasów. 

Smartfon z dobrym aparatem fotograficznym

Zimową porą Bałtyk i okoliczne lasy zmieniają się nie do poznania. Piękne widoki warte są uwiecznienia na zdjęciach. Wystarczy dobry smartfon, choć oczywiście miłośnicy fotografii nie zawahają się przed użyciem profesjonalnego sprzętu. Polowanie na piękne ujęcia to nie tylko interesująca forma spędzania czasu: pomoże też na zawsze uwiecznić wspomnienia z urlopu spędzonego z najbliższymi. Połączmy spacer w naturze lub podziwianie zachodu słońca z robieniem zdjęć. Naszymi fotografiami możemy później podzielić się ze znajomymi w mediach społecznościowych.  

Wybierając się nad morze zimą, nie możemy zapomnieć o najważniejszych rzeczach: ciepłych ubraniach i dobrych butach. Pozwoli to cieszyć się dłużej wspaniałą nadmorską przyrodą. Oprócz ochrony przed mrozem weźmy strój kąpielowy i dobry aparat fotograficzny. Nie zapomnijmy też o pozytywnym nastawieniu! Niezależnie od pogody za oknem, możemy w pełni wykorzystać urlop zimą nad Bałtykiem.