Rzeszów

W rzeszowskim schronisku czeka wiele zwierząt, pragnących jedynie ciepłego i kochającego domu. Jeśli rozważasz adopcję jednego z nich, pamiętaj, by Twoja decyzja była w pełni przemyślana. Pies lub kot na nowo organizuje życie domowników, dlatego musisz być pewny, że jesteś na takie zmiany gotowy. Sprawdź, o czym pamiętać przed adopcją.

Nowe otoczenie to źródło stresu

Niektóre zwierzaki czekają w schronisku latami, zanim ktoś zechce otoczyć je miłością. Musisz być zatem przygotowany na to, że po przywiezieniu pupila, może on być zestresowany. Być może będzie wymagał na nowo nauki załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych w wyznaczonym miejscu lub zacznie uszkadzać meble. Jeśli zatem adoptujesz kota, koniecznie zaopatrz się w drapak, który znajdziesz tutaj: https://www.salonik-dla-pupila.eu/. Dzięki temu unikniesz podrapanych mebli, pozaciąganych zasłon oraz śladów na tapicerce. W takiej wyprawce dla nowego członka rodziny powinny również znaleźć się miski, jedna do wody, druga do pokarmu. Jeśli u swojego nowego przyjaciela zaobserwujesz problemu z utrzymaniem czystości, zaopatrz się również w dedykowane maty absorpcyjne, które warto wyłożyć w transporterze lub klatce dla zwierzaka. W co jeszcze należy zaopatrzyć się przed adopcją? Dokładne wskazówki znajdziesz tutaj: https://www.salonik-dla-pupila.eu/sklep-zoologiczny-dla-psa-i-kota-blog/nowy-czlonek-rodziny-w-domu-co-powinna-zawierac-wyprawka-dla-kota.

Czysty, znaczy szczęśliwy!

Jeśli adoptujesz psa, to pamiętaj, że czekają Cię regularne, codzienne spacery. Przyda się zatem nie tylko smycz, ale i dużo silnej woli, by wstawać wcześniej lub iść na krótki spacer nawet w deszczowy i wietrzny dzień. Po spacerze może się okazać, że konieczna będzie kąpiel. Jeśli adoptujesz psa o białym umaszczeniu, pamiętaj, by stosować dedykowane preparaty. W trosce o zdrową sierść, warto podawać mu wysokiej jakości karmę (https://www.salonik-dla-pupila.eu/sklep/c/5024/natures-protection-white-dog). Dzięki niej Twój pies nie będzie miał problemów z trawieniem, ponadto, na jego białej sierści nie będą pojawiać się nieestetyczne, żółte przebarwienia w okolicy pyszczka i oczu.

Adopcja psa lub kota to odważny krok, warto zatem gruntownie go przemyśleć. Choć za psa ze schroniska nie trzeba płacić przy zakupie, to należy pamiętać, że jego koszt utrzymania nie jest zerowy. Czekają Was szczepienia, wizyty u weterynarza, koszty wyżywienia, a także możliwe na początku problemy behawioralne. Wszystko to jednak dla wielu jest nieważne, gdy masz u swego boku wiernego, puszystego przyjaciela, który radośnie merda ogonem lub mruczy, gdy tylko wracasz z pracy.