Czy wiesz, że...

Golf to sport postrzegany jako elegancki nie bez powodu. Płynne ruchy, które można zaobserwować na polu golfowym, dostojna gra oraz… eleganckie stroje. Nie wystarczy zwykły t-shirt i obcisłe legginsy, by uprawiać tę stylową dyscyplinę. Poznaj zasady panujące na polu golfowym, dowiedz się, co warto ubierać, a czego się wystrzegać. Odkryj też odzież do golfa polskiego producenta, która doskonale wpisze się w golfową etykietę.

Odzież do golfa:

  • Dowiedz się, jakiego ubrania najlepiej unikać na polu golfowym
  • Zapoznaj się bliżej z golfową etykietą i kolorystyką strojów
  • Odzież do golfa i praktyczne wskazówki – to pomoże Ci wybrać ubiór

Odzież do golfa – tak się nie ubieraj

Golf to sport dżentelmeński, w który chętnie grywają zarówno panie, jak i panowie. Dużo tu elegancji – zarówno w zachowaniu, jak i w ubiorze. I tak jak nietaktem w golfie byłyby spóźnienia i brak poszanowania zasad, tak i wybór nieodpowiedniego stroju może być odebrany jako niestosowność.

Odzież do golfa powinna być nie tylko wygodna, ale i prezentować się stylowo. Nie ma tu miejsca na nieskromny ubiór i krzykliwe barwy. Ubranie do golfa może uczyć, jak połączyć komfort ze sporą dozą elegancji. Dlatego też zrezygnuj z zakładania zbyt obcisłych legginsów, dresów oraz jeansów, zbyt krótkich spodenek, czyli tych znacznie powyżej kolan, trampek lub butów na obcasie oraz pstrokatych skarpetek. Nieodpowiedni okaże się także top odkrywający brzuch, typowy bawełniany t-shirt oraz zbyt duża ilość biżuterii. Panie powinny także zrezygnować z mocnego, wieczorowego makijażu.

Ubranie do golfa – etykieta i kolory

Golf początkowo był domeną osób z wyższych sfer. Dlatego też nawet w sportowych rozgrywkach istotny był nie tylko styl gry, ale i ubiór gracza. Tak jak w przypadku każdej dyscypliny sportowej, liczy się jednak nie tylko wygoda, ale i bezpieczeństwo.

Na polu golfowym najczęściej pojawiającym się kolorem jest biały. Nieskazitelna biel pozwala bez trudu dostrzec zawodnika. Z kolei latem, zwłaszcza gdy doskwierają upały, białe ubrania odbijają promienie słoneczne i jest w nich po prostu chłodniej. Poza białym na polu golfowym królują też inne klasyczne odcienie, czyli czarny, szary, czy beżowy. Dopuszczalne jest także łączenie kolorów. Do jasnej góry możesz dobrać ciemniejszy dół. Dowolność panuje także w kwestii kolorów dodatków. Warto jednak pamiętać, by odcienie utrzymane były w klasycznej palecie barw.

Odzież do golfa – praktyczne wskazówki

Jak więc ubrać się, planując grę w golfa? W przypadku spodni lepiej postawić na nieco sztywniejszy materiał. Spodnie powinny być też wyposażone w pasek, natomiast koszula lub koszulka musi być włożona w spodnie. Co istotne, tylko amatorzy w czasie turnieju mogą grać w spodniach do kolan. Profesjonaliści powinni nosić długie spodnie.

Odzież do golfa to także odpowiednia koszulka. Stosowna będzie elegancka koszulka, niekoniecznie koszula. Koszulka może mieć na przykład kołnierzyk typu polo. Odzież do golfa tego typu sprawi, że można prezentować się elegancko na polu golfowym. Jeśli interesuje Cię odzież do golfa dla kobiet i mężczyzn najwyższej jakości, to odwiedź stronę polskiego producenta Palmar: https://www.palmar.co/pl/collections/golf.

Jakie dodatki będą odpowiednie do stroju golfowego? W gorące dni na pewno przyda się czapka z daszkiem, a nawet sam daszek. Niezastąpionym dodatkiem okaże się też rękawiczka do ściskania kija, która uchroni dłoń przed odciskami.

Damska odzież do golfa również odznacza się szykiem i elegancją, ale panie mogą sobie pozwolić na nieco więcej niż panowie. Pierwszym wyborem, którego mogą dokonać, jest decyzja, czy założą spódnicę, czy też spodnie. Damskie stroje często są nieco bardziej ozdobione niż męskie. Dopuszczalne są także pastelowe barwy niespotykane wśród ubrań dla panów. Panie mogą też nosić krótsze spodenki i spódnice niż te do kolan. Styl i elegancja to jednak wspólny mianownik i pod tym względem nie ma różnic ze względu na płeć.